AKTUALNOŚCI

Mełgiewskie obchody 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości

Tegoroczne Święto Mełgiew rozpocznie o godzinie 12:00 uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita i odśpiewaniem hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Oprawę muzyczną mszy zapewni chór parafialny i Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew.
Uroczystości 100-lecia uświetni częścią artystyczną młodzież z Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Mełgwi. Po mszy nastąpi przemarsz na cmentarz i złożenie kwiatów pod Murem Pamięci, by oddać hołd wszystkim, którzy dla niepodległego bytu Rzeczypospolitej poświęcili swe życie. Posumowaniem części oficjalnej obchodów będzie krótki koncert Orkiestry Dętej Gminy Mełgiew, która wykona wiązankę pieśni patriotycznych.
Narodowe Święto Niepodległości to nie tylko święto zadumy i nostalgii, to także święto radości. Dlatego po uroczystościach w kościele i na cmentarzu gmina zaprasza do wspólnego świętowania na placu przy Amfiteatrze. Około godziny 13:30 rozpocznie się „Piknik Niepodległościowy”, a na wszystkich będzie czekać pyszna grochówka i kiełbaski z ogniska
 

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również

Close
Back to top button
Close