AKTUALNOŚCI

Nowy Prezes Zarządu PZL-Świdnik

Od wczoraj nowym prezesem zarządu zakładów PZL-Świdnik, będących częścią Leonardo Helicopters jest Beata Stelmach, dotychczasowa Wiceprezes. Zastąpi Mieczysława Majewskiego, który ogłosił wycofanie się ze spółki.
Beata Stelmach posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe obejmujące rynki kapitałowe, politykę oraz przemysł.
– Nie mogę się doczekać rozpoczęcia tej nowej przygody na czele firmy, będącej tak ważnym graczem w przemyśle polskim. W Polsce zakłady PZL-Świdnik to partner strategiczny polskich sił zbrojnych charakteryzujący się technologiczną doskonałością dzięki wykwalifikowanej i oddanej swojej pracy kadrze oraz zapleczu globalnej spółki, jaką jest Leonardo. Z radością będę współpracować z tą spółką tak, aby Polska odniosła jak największe korzyści z posiadania tak znakomitego krajowego czempiona – komentuje Beata Stelmach.
– Jej głęboka znajomość polskiego krajobrazu przemysłowego oraz wizja sprawią, że zakłady PZL-Świdnik będą nadal odgrywać znaczącą rolę w polskim przemyśle obronnym jako preferowany partner rządu oraz zasadniczy element sieci grupy Leonardo. Jednocześnie chcę podziękować panu Mieczysławowi za to jak silnym i godnym zaufania prezesem był przez ostatnie lata – mówił o nowej prezes Gian Piero Cutillo, Dyrektor Zarządzający pionu Leonardo Helicopters.
Zakłady PZL-Świdnik, będące częścią pionu Leonardo Helicopters od roku 2010, to jedyny polski producent śmigłowców, wytwarzający wiropłaty od ponad 60 lat. Do dzisiaj spółka wyprodukowała i dostarczyła ponad 7400 maszyn do więcej niż 40 krajów na całym świecie. Dzięki zakładom PZL-Świdnik, Polska jest jednym z 5 krajów europejskich mających zdolność do samodzielnego projektowania, produkowania, rozwoju oraz wsparcia śmigłowców. Zakłady zatrudniają prawie 3000 osób, w tym 650 inżynierów i współpracują z prawie 1000 polskich firm.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button