AKTUALNOŚCIEDUKACJA

Pachnąca, kwaśna, miękka, szorstka, mokra, ciężka… – taka jest sensoplastyka

Sensoplastyka® wpływa na stymulację wszystkich zmysłów, czyli na optymalny rozwój całego organizmu. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im.Henryka Sienkiewicza w Świdniku realizowany jest projekt edukacyjny, w którym najmłodsi uczniowie maja możliwość uczestniczyć w takich zajęciach. Polegają na zabawie z wykorzystaniem różnorodnych mas plastycznych oraz naturalnych materiałów sypkich typu kasza, ryż, groch itp. Służą stymulacji wszystkich zmysłów, wspierają rozwój mowy i tzw. motoryki małej, kształtują kreatywność i twórcze myślenie, ale przede wszystkim są dla nich czasem zabawy i relaksu.
Projekt realizowany jest dzięki środkom finansowym pozyskanym przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka w ramach konkursu ogłoszonego przez Starostwo Powiatowe w Świdniku dla organizacji pozarządowych.
Zajęcia wpływają na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej, tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy i syntezy w umyśle zarówno małego dziecka jak i osób dorosłych. Sensoplastyka® wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci, np. wspomaga budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button