AKTUALNOŚCI

Miał 3 promile, wjechał w zaparkowane auto

Blisko 3 promile w organizmie miał mężczyzna, który w niedzielę wjechał w zaparkowany pojazd. Został ujęty przez właściciela uszkodzonego samochodu, który słysząc z domu huk wybiegł i zapobiegł kontynuowaniu jazdy przez sprawcę zdarzenia. Teraz sprawa będzie miała finał w sądzie.
Po godz. 17:00 policja otrzymała zgłoszenie, że na jednej z ulic Świdnika doszło do zdarzenia drogowego, a sprawca został ujęty i może znajdować się w stanie nietrzeźwości. Natychmiast na miejsce wysłano patrol.
Policjanci na miejscu ustalili, że 32-letni mieszkaniec Świdnika nieudolnie na parkingu przed blokiem manewrował samochodem marki Mazda i dwukrotnie uderzył w zaparkowany pojazd marki Opel. Właściciel opla będąc w domu usłyszał huk i gdy wyjrzał przez okno zobaczył manewrującego kierowcę mazdy. Gdy podbiegł na miejsce zauważył, że wygląd i zachowanie mężczyzny może wskazywać, że znajduje się w stanie po użyciu alkoholu. Zabrał mu kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę i wezwał na miejsce policję.
Mundurowani przebadali 32–latka na zawartość alkoholu w organizmie i pierwszy z pomiarów wskazał ponad 3 promile. Mężczyzna twierdził, że nic się nie stało oraz nie widział nic złego w swoim zachowaniu. Kilkukrotnie zmieniał też wersję zdarzeń twierdząc nawet, że sprawcą zdarzenia był zaparkowany pojazd.
Teraz mężczyzna odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama