TURYSTYKA

Co warto wiedzieć przed wyjazdem do Barcelony?

Jeśli zastanawiasz się nad celem kilkudniowego wypadu w chłodne jesienne dni, idealnym pomysłem jest Barcelona. To miasto przyciąga turystów niezwykłymi zabytkami, atrakcjami  turystycznymi, wyśmienitą kuchnią i wyjątkową atmosferą. Co warto wiedzieć przed wyjazdem?


co warto wiedzieć przed wyjazdem do BarcelonyBarcelona jest bardzo popularnym celem podróży, dlatego latem zwiedzanie tego miasta wśród rzeszy innych turystów może być męczące. Zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi. Listopad jest więc idealnym okresem na nieco spokojniejsze delektowanie się wyjątkowymi zabytkami perły Katalonii, a co ciekawe, można liczyć na temperatury w granicach 20 stopni Celsjusza! Wycieczki do stolicy Katalonii organizuje wiele biur podróży. Jednak znacznie ciekawsze i często tańsze jest zorganizowanie samodzielnego wypadu – z rodziną, drugą połową lub przyjaciółmi. Bilet samolotowy bez trudu zdobędziesz poprzez tanie linie – jego cena oscyluje wokół 200 zł od osoby, ale w okresie jesiennym można liczyć na atrakcyjne promocje w wysokości 50 zł.

Noclegi i transport po Barcelonie

Z wyborem noclegu o tej porze roku nie będzie żadnego problemu. Nie musimy zatrzymywać się w hotelu, znacznie tańsze i ciekawsze są oferty noclegów w apartamentach. Nieocenioną kopalnią ofert służy popularny portal Booking.com – w listopadzie znajdziemy tu noclegi od 150 zł od osoby, i to w apartamentach położonych w samym centrum, blisko stacji metra, którym bez trudu możemy się przemieszczać po tym mieście.
Ciekawym pomysłem na transport zarówno z lotniska (niektóre tanie linie samolotowe lądują w pobliskiej Gironie), jak i po samym mieście jest zakup karty Barcelona City Pass. Warto zrobić to jeszcze przed wyjazdem, najlepiej poprzez serwis mybarcelona.pl, gdyż zyskamy dodatkową zniżkę. Cena karty na dwa dni, obejmującej transfer z lotniska i możliwość dwudniowego darmowego przemieszczania się autobusami Hop On Hop Off, wynosi dla osoby dorosłej niecałe 340 zł. W cenę wliczony jest również bilet do słynnej świątyni La Sagrada Familia – monumentalnego dzieła Antoniego Gaudiego w stylu katalońskiego modernizmu, będącego wizytówką Barcelony, oraz do niezwykłego parku Guell zaprojektowanego przez tego artystę dla swego przyjaciela. Z kartą można też uzyskać atrakcyjne 20-procentowe zniżki m.in. na zwiedzanie słynnego Camp Nou – stadionu FC Barcelona, czy zakup biletów do metra.

Jakie atrakcje turystyczne oferuje Barcelona?

Pod hasłem Barcelona atrakcje turystyczne kryje się wiele możliwości. Możemy spędzić czas w tym mieście, tropiąc dzieła Gaudiego – nie tylko Sagradę Familię czy park Gruel, ale kilka niepowtarzalnych kamienic zaprojektowanych przez tego wybitnego architekta i usytuowanych w różnych punktach słynnej modernistycznej dzielnicy Eixample. Magnesem na wieczorne spacery jest  barcelońska Rambla – deptak, przy którym znajdziesz setki uroczych sklepików i restauracji, w których każdy turysta koniecznie musi spróbować wyśmienitej paelli. Idealnym miejscem na turystyczną włóczęgę są uliczki starej średniowiecznej dzielnicy Barri Gotik z XIII-wieczną katedrą św. Eulalii. Wytrwali turyści mogą dostać się na wzgórze Montjuic i zwiedzić Stadion Olimpijski, Pałac Narodowy i zamek Montjuic, a przede przy okazji podziwiać panoramę miasta. Wielbiciele sztuki powinni koniecznie odwiedzić muzeum Pabla Picasso i udać się do pobliskiej Girony, do muzeum Salwadora Dali. Popularnym miejscem spacerów jest też barcelońska plaża, położona tylko kilkanaście minut od Rambli oraz kuszący palmami park Citadella i słynne oceanarium.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo w Barcelonie

Barcelona jest miejscem magicznym, ale niestety również niebezpiecznym. Znajduje się na liście miast najbardziej zagrożonych atakami terrorystycznymi, słynie też z ogromnej liczny kieszonkowców. Aby zapewnić sobie bezpieczny pobyt, warto zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne, zwłaszcza że ceny tego typu polis zaczynają się już od 4 zł za dobę. Nie warto jednak wybierać polisy wyłącznie dla ceny. Liczy się dostatecznie wysokie ubezpieczenie kosztów leczenia – przynajmniej na poziomie 100 000 zł, a także koszty ratownictwa i transportu medycznego, dobra polisa OC i – opcjonalnie – ubezpieczenie bagażu. Obserwując oferty różnych ubezpieczycieli z łatwością zauważymy, że często w pakiecie brakuje polisy OC, kosztów ratownictwa medycznego czy ubezpieczenia bagażu. Ta ostatnia opcja jest do zniesienia, zwłaszcza jeśli nie zabieramy ze sobą cennego wyposażenia, jednak dwie pierwsze są absolutnie priorytetowe. Dlatego poniżej podamy oferty tylko tych ubezpieczycieli, którzy oferują cztery najważniejsze składniki polisy:

  • ubezpieczenie kosztów leczenia,
  • ubezpieczenie kosztów ratownictwa medycznego,
  • ubezpieczenie OC,
  • ubezpieczenie NNW.

 

Pod uwagę wzięliśmy oferty ubezpieczenia 1 osoby na trzydniowy pobyt w Barcelonie.

  1. TU Europa: koszty leczenia 128, 664 zł, koszty ratownictwa 21 444 zł, NNW 21 444 zł, OC i OC sportowe 214 444 zł, bagaż 2144zł zł, składka 14 zł.
  2. AVIVA: koszty leczenia 100 000 zł, koszty ratownictwa 20 000 zł, NNW 10 000 zł, OC 50 000 zł, bagaż 1000 zł, składka 15 zł.
  3. ERV: koszty leczenia 171 552 zł, koszty ratownictwa 21 444 zł, NNW 30 000 zł, OC 214 444 zł, bagaż 1200 zł, składka 15,60 zł.
  4. Allianz: koszty leczenia 200 000 zł, koszty ratownictwa 50 000 zł, NNW 20 000 zł, OC 50 000 zł, bagaż 1800 zł, składka 19,26 zł.

Jak widać, w porównaniu z kosztami całej wyprawy cena ubezpieczenia jest niewielka. Warto zadbać więc o dobrą polisę wydatek kilkudziesięciu złotych to niemal nieodczuwalna kwota, a w razie kradzieży, choroby lub innego nieprzewidzianego zdarzenia możemy liczyć na fachową pomoc bez dodatkowych wydatków.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close