AKTUALNOŚCI

"Nie tankujemy!"- coraz więcej kierowców dziś protestuje

Olej napędowy powyżej pięciu złotych i benzyna w okolicach pięciu złotych za litr – takie ceny paliw nie podobają się kierowcom. Na pomysł protestu wpadli członkowie Stargardzkiego Klubu Motoryzacyjnego. Namawiają jak najwięcej osób, by właśnie dziś nie tankowały swoich samochodów. W ciągu ostatnich dni informacja o akcji „Nie tankujemy!” dotarła do dużej części internautów.
Z danych o sytuacji społeczno-gospodarczej kraju, opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny wynika, że dużo więcej niż przed rokiem konsumenci płacili za paliwa i smary do prywatnych środków transportu (przeciętnie o 11,9%, w tym olej napędowy podrożał o 15,6%, benzyna – o 10,5% oraz gaz ciekły – o 10,3%).
W ciągu października cena litra „diesla” wzrosła o 24 gr., tym samym zwiększyła się dysproporcja między ceną oleju napędowego i benzyną (Pb 95). Jest ona najwyższa od stycznia 2012 r. Wciąż drożeje także autogaz. Od sierpnia do listopada jego cena wzrosła o 30 groszy na litrze. W tym samym okresie cena benzyny Pb 95 i Pb 98 spadła o kilka lub nawet kilkanaście groszy, w zależności od stacji.
 
 
 
 

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama