AKTUALNOŚCI

Leonardo wita polskie samoloty M-346 Bielik

29 listopada Spółka Leonardo powitała polskie samoloty Bielik w rodzinie odrzutowców szkoleniowych M-346 Master. „Lataj po Polsce i świecie, sław imię Polskiego Lotnika, przynoś chwałę Rzeczypospolitej Polskiej. Nadaję ci imię „Bielik” – tymi słowami Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda uroczyście nadała imię samolotom M-346, służącym w polskich Siłach Powietrznych.
Uroczystość z udziałem Prezydenta i Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz przedstawicieli polskich Sił Powietrznych, Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Leonardo odbyła się 24 listopada na terenie 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Prezydent Andrzej Duda gratulując polskim lotnikom wdrożenia nowego systemu szkolenia pilotów wojskowych, opartego na samolocie M-346 Master, mówił: „To była gigantyczna operacja, która zmienia zupełnie oblicze „Szkoły Orląt”, i pod względem infrastrukturalnym, i szkoleniowym, a także prowadzi do zmiany oblicza polskiego lotnictwa.” W swoim wystąpieniu Prezydent Andrzej Duda podkreślił także, że polskie lotnictwo otrzymało najnowocześniejszy system szkolenia, jaki jest na świecie i wyraził nadzieję, że w Polsce szybko zjawi się kolejna partia tych samolotów, co doprowadzi do powstania w Dęblinie „szkoleniowej eskadry”, która będzie służyła nie tylko polskiemu lotnictwu. Prezydent Andrzej Duda dodał też, że Bieliki to „rewolucja w przygotowaniu polskich pilotów samolotów bojowych.” Marco Lupo, wiceprezes Leonardo na region Bałkanów i Europy Wschodniej, szef Biura Korporacyjnego Leonardo w Warszawie powiedział, „Jesteśmy szczególnie dumni, że polskie Siły Powietrzne powierzyły Leonardo misję współtworzenia zaawansowanego systemu szkolenia pilotów wojskowych, opartego na samolotach M-346. Z wielką radością uczestniczyliśmy w uroczystości nadania samolotom M-346 imienia Bielik i mamy ogromną nadzieję, że kolejne Bieliki już wkrótce zasilą polskie Siły Powietrzne, stając się tym samym trzonem zaawansowanego szkolenia lotniczego w Polsce”.
Dzięki dziedzictwu i doświadczeniu spółki Leonardo w zakresie szkolenia pilotów wojskowych M-346 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie odrzutowym samolotem szkoleniowym dostępnym obecnie na rynku i jedynym zaprojektowanym z myślą o przygotowaniu pilotów do zasiadania za sterami najnowszej generacji samolotów. M-346 służy w siłach powietrznych Włoch, Singapuru, Izraela oraz Polski. Dzięki swoim możliwościom, w tym dzięki systemowi symulacji taktycznej ETTS (Embedded Tactical Training Simulation) oraz zaawansowanemu naziemnemu systemowi szkolenia, Zintegrowany System Szkoleniowy, jakim jest M-346, zapewnia znaczną redukcję kosztów nabycia przez pilotów wojskowych kwalifikacji do prowadzenia walki powietrznej na myśliwcach najnowszej generacji.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button