AKTUALNOŚCI

Leonardo wita polskie samoloty M-346 Bielik

29 listopada Spółka Leonardo powitała polskie samoloty Bielik w rodzinie odrzutowców szkoleniowych M-346 Master. „Lataj po Polsce i świecie, sław imię Polskiego Lotnika, przynoś chwałę Rzeczypospolitej Polskiej. Nadaję ci imię „Bielik” – tymi słowami Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda uroczyście nadała imię samolotom M-346, służącym w polskich Siłach Powietrznych.
Uroczystość z udziałem Prezydenta i Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz przedstawicieli polskich Sił Powietrznych, Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Leonardo odbyła się 24 listopada na terenie 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Prezydent Andrzej Duda gratulując polskim lotnikom wdrożenia nowego systemu szkolenia pilotów wojskowych, opartego na samolocie M-346 Master, mówił: „To była gigantyczna operacja, która zmienia zupełnie oblicze „Szkoły Orląt”, i pod względem infrastrukturalnym, i szkoleniowym, a także prowadzi do zmiany oblicza polskiego lotnictwa.” W swoim wystąpieniu Prezydent Andrzej Duda podkreślił także, że polskie lotnictwo otrzymało najnowocześniejszy system szkolenia, jaki jest na świecie i wyraził nadzieję, że w Polsce szybko zjawi się kolejna partia tych samolotów, co doprowadzi do powstania w Dęblinie „szkoleniowej eskadry”, która będzie służyła nie tylko polskiemu lotnictwu. Prezydent Andrzej Duda dodał też, że Bieliki to „rewolucja w przygotowaniu polskich pilotów samolotów bojowych.” Marco Lupo, wiceprezes Leonardo na region Bałkanów i Europy Wschodniej, szef Biura Korporacyjnego Leonardo w Warszawie powiedział, „Jesteśmy szczególnie dumni, że polskie Siły Powietrzne powierzyły Leonardo misję współtworzenia zaawansowanego systemu szkolenia pilotów wojskowych, opartego na samolotach M-346. Z wielką radością uczestniczyliśmy w uroczystości nadania samolotom M-346 imienia Bielik i mamy ogromną nadzieję, że kolejne Bieliki już wkrótce zasilą polskie Siły Powietrzne, stając się tym samym trzonem zaawansowanego szkolenia lotniczego w Polsce”.
Dzięki dziedzictwu i doświadczeniu spółki Leonardo w zakresie szkolenia pilotów wojskowych M-346 jest najbardziej zaawansowanym technologicznie odrzutowym samolotem szkoleniowym dostępnym obecnie na rynku i jedynym zaprojektowanym z myślą o przygotowaniu pilotów do zasiadania za sterami najnowszej generacji samolotów. M-346 służy w siłach powietrznych Włoch, Singapuru, Izraela oraz Polski. Dzięki swoim możliwościom, w tym dzięki systemowi symulacji taktycznej ETTS (Embedded Tactical Training Simulation) oraz zaawansowanemu naziemnemu systemowi szkolenia, Zintegrowany System Szkoleniowy, jakim jest M-346, zapewnia znaczną redukcję kosztów nabycia przez pilotów wojskowych kwalifikacji do prowadzenia walki powietrznej na myśliwcach najnowszej generacji.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama