SPORT

Efektowna inauguracja piłkarzy Świdniczanki okresu przygotowawczego do sezonu 2019/20.

W rozegranym na bocznym boisku Areny Lublin meczu sparingowym podopieczni Pawła Pranagala pokonali Beniaminka IV ligi drużynę hrubieszowskiej Unii 8:1 (4:1). Mecz rozegrano w sobotę.

Goście pojawili się w Lublinie w zaledwie 12- osobowym składzie, ale i w ekipie świdniczan zabrakło z różnych względów 5 czołowych zawodników. Do kadry Świdniczanki powrócili: Damian Rusiecki (po półrocznym pobycie w Hetmanie Zamość ) i Damian Wołodko – po ponad rocznej przerwie spowodowanej rehabilitacją po ciężkiej kontuzji.

Świdniczanie rozpoczęli niezbyt skoncentrowani i już w pierwszej minucie goście, wykorzystując nieporozumienie w naszej obronie, objęli prowadzenie.

Jednak dalszy przebieg meczu potwierdził słuszność przysłowia „mile złego początki”.

Świdniczanie niezrażeni utratą bramki prowadzili „swoja grę” i stwarzali sytuacje bramkowe. Do przerwy dwukrotnie trafił zawodnik testowany III, a po jednym trafieniu dołożyli – Mazurek i Wilk. W przewie meczu trener Pranagal dokonał 8 zmian w swoim zespole. Nasza drużyna w dalszym ciągu miała wyraźna przewagę, zdobywając 4 kolejne bramki, a ich autorami byli Boniecki -2 oraz Martyna i Dobrowolski po jednej.

reklama reklama

Świdniczanka – Unia Hrubieszów 8:1 (4:1)

Świdniczanka :

I polowa: Zawodnik testowany I – Zawodnik testowany II, Pawłowski, Kowalski, Martyna – Wilk, Miazga, Rusiecki, zawodnik testowany III, Ziemkiewicz – Mazurek

II polowa Dejko – Kowalski, Pawłowski , (Zawodnik testowany IV), Dobrowolski, Wołodko- Babiarz. Kuś, Kaczorowski, Martyna – Boniecki, Skiba

Forma naszej drużyny, jak na ten etap przygotowań, napawa optymizmem przed kolejnymi sparingami .

Tekst: JeSzko, GLTS Świdniczanka Świdnik Mały

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close