KULTURA I ROZRYWKA

OPT Gardzienice doceniony na Jaffa Fest 2019. Odwiedźcie to magiczne miejsce w Niedziele Otwarte

Ośrodek Praktyk Teatralnych w Gardzienicach wrócił z międzynarodowego festiwalu w Jaffie z doskonałymi recenzjami, oceniany jako „jedyny taki teatr na świecie”.
Jaffa Fest 2019 odbył się pod koniec czerwca. Obok Polaków zaprezentowały się grupy z Niemiec, Rosji, Węgier, Austrii oraz Kanady.

Gardzienice oprócz maratonu czerech tytułów, organizowały warsztaty, prowadzone przez Włodzimierza Staniewskiego i aktorów dla izraelskich studentów.
Projekt zrealizowano przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza i Instytutu Polskiego w Tel Avivie.

Niedziele Otwarte

Ośrodek zaprasza na niedziele otwarte od maja do września. Wstęp wolny. Najbliższa okazja już 4 sierpnia.
Terminy Niedziel Otwartych:

4 sierpnia, 18 sierpnia,
8 września

Godziny otwarcia: 10.00 – 18.00. O godzinie 14.00 i 16.00 można wybrać się na spacer z przewodnikiem, który zabierze gości do Pałacu, Spichlerza, Oficyny, Rządcówki, Parku i Ogrodów („Japońskiego” i „Magicznego”).

reklama reklama

W sierpniu w Gardzienicach będzie także można zobaczyć maratony teatralne – w piątek 9.08 i sobotę 10.08, godz. 20. Bilety: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł.

To niezwykłe miejsce

Dzięki wizji i uporowi założyciela Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice” Włodzimierza Staniewskiego, z ruin powstała perełka architektury i kultury. Niedaleko – we wsi Gardzienice, kilka kilometrów od Piask.

-Szukałem miejsca ustronnego, gdzie pachnie kulturą, gościnnością, ale także biedą. Bieda tworzy kulturę – mówi Włodzimierz Staniewski, reżyser i twórca OPT „Gardzienice” – Szukałem miejsca do badań teatralno-antropologicznych. Na świat patrzę jak na scenografię, a to miejsce różnorodne i wyjątkowe. Ono ma specjalną energię. Jestem z tym miejscem zrośnięty. Miejscowi często tego piękna nie widzą, zajęci pracą i codziennymi obowiązkami – zauważa reżyser.

Działalność Ośrodka jest szeroka. Oprócz spektakli, odbywają się również koncerty, sympozja, konferencje i wystawy.

O Ośrodku pisaliśmy szerzej tu.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close