AKTUALNOŚCI

Bezpieczny spacer po betonie

Taką wizję mięli zapewne miejscy urzędnicy odnawiając Plac Konstytucji 3 Maja w Świdniku. Zdania są podzielone. Jednym się podoba, innym wcale. Faktem jest, że nowy plac kusi miłośników dwóch kółek do eksplorowania terenu, a innych do ochłody w fontannie. Przedtem jednak lepiej dokładnie zapoznać się z regulaminem, który jeszcze w lipcu zacznie obowiązywać.

Zabrania się m.in. mycia i kąpania ludzi i zwierząt, mycia rowerów, hulajnóg, deskorolek i rolek. Nie wolno grać w piłkę, rysować i poruszać się rowerem czy deskorolką z nieodpowiednią prędkością. Jeśli już wjedziemy na jednym z tych pojazdów, to tylko na wyznaczone ciągi komunikacyjne.

Są też inne zakazy. Zabrania się zakłócania spokoju, odpoczynku i realizowania działań zagrażających bezpieczeństwu innych użytkowników placu, ale też malowania czy oklejania nawierzchni placu.

Zakaz mycia się i kąpania w fontannach zastanawia radnego Mariusza Wilka. – Do czasu wybudowania basenów nie powinno zabraniać się mieszkańcom możliwości ochłodzenia w upał. Niestety fontanny to na razie jedyne miejskie „kąpielisko” – zauważa szef Klubu Radnych Świdnik Wspólna Sprawa. Jak czytamy w Dzienniku Wschodnim, Marcin Dmowski, zastępca burmistrza, zapewnia, że mimo zakazu, mandatów nikt nie będzie wypisywać.

Warto wiedzieć co można, a czego nie:

Reklama

reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close