AKTUALNOŚCI

Ostatnia szansa!

Jeszcze tylko do piątku 26 lipca można zgłaszać się do UM po dofinansowanie na ogniwa fotowoltaiczne w ramach programu „Świdnik przyjazny środowisku„.

Od 60% aż do 85% – tyle może wynieść dofinansowanie kosztów netto instalacji fotowoltaicznej. Będzie to zależne od osiągniętej w ramach całego projektu efektywności kosztowej. Koszty wizji oraz dokumentacji technicznej, a także pozostałe koszty netto i podatek VAT czyli 8% za budynek mieszkalny i 23% za gospodarczy będą pokrywane przez mieszkańców.

By móc zrealizować inwestycję należy mieć zgodę wszystkich współwłaścicieli budynku na którym ma zostać zamontowana instalacja fotowoltaiczna. To warunek konieczny. Ponadto nie może być ona wykorzystana w celach związanych z działalnością gospodarczą. Projekt jest skierowany do gospodarstw domowych. Moce instalacji mają być dostosowane do indywidualnych potrzeb.

reklama reklama

Dopiero po zakończeniu naboru, gmina przystąpi do opracowania dokumentacji technicznej i kosztorysów. W połowie września tego roku zostanie złożony kompleksowy wniosek o dofinansowanie projektu.

Wszystkie niezbędne dokumenty można pobrać z poniższej strony:

www.swidnik.pl/oze

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close