AKTUALNOŚCI

Kask na głowie, promile we krwi

Tylko od początku sezonu wakacyjnego policja w naszym powiecie zatrzymała 15 nietrzeźwych kierowców. 7 z nich prowadziło właśnie skutery – informuje asp. Elwira Domaradzka z KPP w Świdniku.

W tym tygodniu policjanci z powiatu świdnickiego zatrzymali trzy osoby, które prowadziły skuter pod wpływem alkoholu. Na ul. Kosynierów w Świdniku był to 17-latek z gm. Piaski, miał niecały promil alkoholu we krwi. Podobny wynik, po przeprowadzeniu badania alkomatem, policja stwierdziła z kolei u zatrzymanego na skuterze 24-latka. Sytuacja miała miejsce na ul. Piłsudskiego w Piaskach. Okazało się również, że kilka godzin wcześniej ten sam patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej ten sam pojazd. Kierowała nim wówczas 22-letnia mieszkanka gm. Piaski. Kobieta znajdowała się w stanie po użyciu alkoholu i nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem.

I choć pogoda sprzyja przejażdżkom, to niestety jazda po alkoholu już nie. To realne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg w tym oczywiście dla samych kierowców. A dalszym losem, wszystkich zatrzymanych za jadę pod wpływem alkoholu, zajmie się teraz sąd.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close