EDUKACJA

Wielki entuzjazm małych gości

Wczoraj policjanci ze świdnickiej komendy gościli w swoim budynku dzieci z Miejskiego Centrum Profilaktyki. Grupa dzieci miała okazję zwiedzić jednostkę i z bliska przyjrzeć się pracy mundurowych oraz usłyszeć ważne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa własnego oraz innych.

zdj. KPP w Świdniku

W czwartek 25 lipca o godz. 10 do budynku Komendy Powiatowej Policji w Świdniku zawitali mali goście. Podopieczni z Miejskiego Centrum Profilaktyki w Świdniku zostali oprowadzeni po pomieszczeniach jednostki, a następnie w świetlicy obejrzeli film oraz porozmawiali z policjantką o pracy policji. Funkcjonariuszka przekazała dzieciom cenne wskazówki dotyczące bezpiecznych zachowań. Dzieci miały okazję wykonać daktyloskopię oraz przymierzyć policyjne wyposażenie takie jak kaski, kamizelki i tarcze.

Następnie na dziedzińcu komendy odbyło się spotkanie z przewodnikiem psa oraz jego czworonożnym podopiecznym. Policjant opowiadał dzieciom o swojej pracy oraz zademonstrował pokaz posłuszeństwa psa, a to wywołało wśród małych gości wielki entuzjazm.

Na koniec spotkania dzieci miały okazję wsiąść do policyjnego radiowozu, otrzymały także odblaski, które zobowiązały się używać.

źródło: http://swidnik.lubelska.policja.gov.pl/

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 + 7 =

Back to top button
Close
Close