AKTUALNOŚCI

UWAGA! Ostatnia szansa na tańszy prąd

Przypominamy, że kto jeszcze nie złożył oświadczenia w sprawie zamrożenia cen prądu, ma jeszcze szansę zrobić to dziś- 29 lipca- do północy. Dotyczy to odbiorców będących mikro i małymi przedsiębiorcami, szpitalami, jednostkami sektora finansów publicznych tj. jednostki samorządu terytorialnego, ich związków, jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych oraz innymi państwowymi jednostkami organizacyjnymi nieposiadającymi osobowości prawnej.

Jak możemy przeczytać w komunikacie Ministra Energii w/s oświadczeń do ustawy o cenach prądu: „Nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, tzw, ustawa o cenach pądu, utrzymuje w 2019 r. ceny prądu z roku 2018 bezwarunkowo gospodarstwom domowym. Mikro i małe przedsiębiorstwa, szpitale oraz jednostki sektora finansów publicznych (w tym samorządy) składają natomiast do 29 lipca br. oświadczenie odbiorcy końcowego energii elektrycznej. Podpisany dokument jest potwierdzeniem przez nich statusu i warunkiem utrzymania ceny energii elektrycznej z roku 2018.

Wszelkie niezbędne dokumenty należy dostarczyć sprzedawcy energii elektrycznej do poniedziałku 29 lipca. Ustawowy termin mówi o 27 lipca, ale ponieważ to sobota, zgodnie z Kodeksem cywilnym, oświadczenie można złożyć jeszcze w pierwszym przypadającym po terminie dniu roboczym czyli właśnie dziś.

A oświadczenie, potwierdzającego status odbiorcy końcowego należy złożyć swojemu sprzedawcy energii elektrycznej – przedsiębiorstwu. Wzór można znaleźć i pobrać pobrać z poniższego linku:

https://www.gov.pl/web/energia/komunikat-ministra-energii

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close