AKTUALNOŚCI

W Bystrzejowicach Drugich powstaje Centrum Aktywności Lokalnej

Budowa wyraźnie nabiera tempa. Według planu już na początku przyszłego roku w Bystrzejowicach Drugich otwarte zostanie Centrum Aktywności Lokalnej.
Budynek będzie pełnił funkcję społeczno-kulturalną. Powstaje w miejscu dawnej remizy OSP. Będą tam: świetlica, sala teatralna i multimedialna, biblioteka, siłownia i sala komputerowa. W otoczeniu terenu planowane są także m.in. ścieżki rekreacyjne i plac zabaw.

Wizualizacja. UM Piaski

We wrześniu 2018 roku burmistrz Piask Michał Cholewa podpisał umowę na budowę budynku. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

– Jestem przekonany, że Centrum uatrakcyjni spędzanie czasu wolnego mieszkańcom Bystrzejowic i okolicznych miejscowości. Inwestycję realizujemy dzięki współpracy z ośmioma gminami, które są partnerami projektu rewitalizacyjnego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. – mówi burmistrz Piask.

stary budynek remizy

Do tej pory udało się już wykonać posadowienie budynku wraz z izolacją fundamentów, wylana jest posadzka, wzniesione ściany parteru i pierwszego piętra. Warto podkreślić, że budynek będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na 980 m2 znajdzie się również miejsce dla inkubatora przedsiębiorczości oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Inwestycja współfinansowana jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2013- 2020.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button