AKTUALNOŚCI

Wakacje w szkole? Tak! Dzieci są zachwycone

W ramach projektu „Szkolenia aktywizujące dla mieszkańców gminy Piaski” przez całe wakacje trwają warsztaty dla dzieci. To różnorodne zajęcia, które nie tylko uczą, ale przede wszystkim są świetną zabawą.

-Zajęcia okazały się wielkim sukcesem. Zainteresowanie nimi jest ogromne, i to zarówno wśród naszych najmłodszych uczestników, czyli 5 -latków, jak i nastolatków – ocenia Marta Jakubowska, koordynatorka przedsięwzięcia – Dzieci np. są zachwycone ile ciekawych rzeczy można „wyczarować” ze zwykłej kartki papieru albo jak łatwo dać drugie życie zużytej plastikowej butelce. Wszystkie zajęcia rozwijają w dzieciach kreatywność. I o to chodzi.

Główny organizator to Stowarzyszenie „Kreatywne Piaski”, a projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Warsztaty będą trwać do końca sierpnia w salach budynku Szkoły Podstawowej w Piaskach. Dzieci korzystają ze sprzętu komputerowego, sali gimnastycznej, czy boiska.

Szkolenia trwają od poniedziałku do piątku po 5 godzin dziennie, a udział w nich jest bezpłatny. W czerwcu zapisało się aż 90 dzieci.

W kilku grupach wiekowych uczestnicy rozwijają umiejętności podczas warsztatów:

reklama reklama
  • Zajęcia „jestem tym co jem” o tematyce: owoce i warzywa, pij mleko będziesz wielki, śniadanie daje moc, pij wodę.
  • zajęcia ruchowe – akrobatyka, hip-hop, salsa, piłka nożna
  • warsztaty „dbamy o środowisko”, polegające na nadawaniu drugiego życia „śmieciom”, tworzenie np. karmików z plastikowych butelek czy świeczników ze słoiczków.
  • zajęcia z robotyki, podczas których dzieci budują konstrukcje, uczą się programowania na bazie nowoczesnych zestawów,:m.in. wyspecjalizowane serwomotory, czujniki, programowalne mikrokomputery oraz klocki LEGO TECHNIC.
  • warsztaty „origami nadaje życie zwykłej kartce papieru”
  • zajęcia „być trochę lepszym”, pokazujące sposoby uczenia się – zapamiętywania inaczej.
  • warsztaty iluzji, czyli zabawa z kartami, żetonami, sznurkami i rekwizytami, które każdy może znaleźć w swoim domu.

Uśmiechnięte buzie uczestników turnusu i nadspodziewane zainteresowanie zajęciami być może pokażą innym dzieciom, że wakacje w szkole mogą okazać się wielką przygodą.

Brawo „Kreatywne Piaski”!

Reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close