AKTUALNOŚCI

Od jutra remontowany będzie kolejny odcinek ul. Racławickiej

Jutro ma rozpocząć się przebudowa ul. Racławickiej w Świdniku. Prace prowadzone będą od ul. Kosynierów do Armii Krajowej. Ruch pojazdów będzie utrzymany, bez zmian ma kursować komunikacja miejska. Jednak pojawią się utrudnienia.

Przebudowa obejmie wymianę nawierzchni, budowę chodników, ścieżki rowerowej, a także ronda u zbiegu ulic Kosynierów, Racławickiej, Krępieckiej i Głogowej.

Na początku zamknięty zostanie wyjazd z ul. Głogowej, bo na skrzyżowaniu z ul. Krępiecką i Kosynierów w pierwszej kolejności pojawią się robotnicy. Fragmentami wyłączone z ruchu będzie również samo skrzyżowanie. W tym przypadku utrudnienia potrwają miesiąc.

Przebudowa będzie kosztować ponad 8 mln. zł. Powiat złożył wniosek do Funduszu Dróg Samorządowych o dofinansowanie drugiego etapu tej inwestycji. Otrzymał 6 mln zł dotacji. Do remontu ulicy dołożyć ma się też miasto.

Prace na jednej z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w powiecie świdnickim zapoczątkowały jeszcze poprzednie władze starostwa. Wtedy też został stworzony projekt przebudowy. Ówczesnemu staroście Dariuszowi Kołodziejczykowi, wraz z wicestarostą Waldemarem Białowąsem i członkiem zarządu Jakubem Osiną, udało się również pozyskać środki finansowe na ten cel. Na ten temat pisaliśmy jeszcze w 2018 roku.

W minionym roku zakończył się remont pierwszego fragmentu ul. Racławickiej. Kierowcy jeżdżą nową nawierzchnią na odcinku od ronda u zbiegu z al. Lotników Polskich, aż do ul. Kosynierów.

reklama reklama

Zgodnie z umową, rozpoczynające się od jutra prace mają zostać ukończone do końca października.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close