AKTUALNOŚCI

Pieniądze i biżuterię oddała całkiem obcej kobiecie

78-letnia mieszkanka Świdnika została oszukana na kwotę blisko 13 000zł. Zaoszczędzone pieniądze i biżuterię oddała obcej kobiecie, przedstawiającej się jako znajoma jej córki.

W sobotę do mieszkanki Świdnika zadzwonił telefon stacjonarny. Kobieta w słuchawce usłyszała zachrypnięty głos kobiecy. Osoba podawała się za jej córkę i oświadczyła, że jest ciężko chora i pilnie potrzebuje pieniędzy. Umówiła się, że wyśle do niej swoją koleżankę, która odbierze od niej gotówkę oraz biżuterię. Po jakimś czasie do drzwi mieszkania zapukała młoda kobieta o śniadej karnacji i odebrała umówione rzeczy. Dopiero po fakcie pokrzywdzona zadzwoniła do swojej córki i zrozumiała, że padła ofiarą oszustwa.

Policja kolejny raz apeluje o ostrożność. Apel nie tyczy się tylko, ale też młodszych osób, aby ostrzegać swoich krewnych i znajomych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny, policjantów, adwokatów, pracowników instytucji itp.

Jak reagować w takich sytuacjach?

Weryfikujmy osoby do nas dzwoniące, konsultujmy to z rodziną czy znajomymi, zgłośmy to na policję, pamiętajmy, żeby nie dać się namówić na pozostawienie naszych pieniędzy w jakimś odosobnionym miejscu, nie wyrzucać ich przez okno, nie pozostawiać we wskazanym przez oszusta miejscu.

Sprawdźmy osobę, która chce do nas osobiście przyjść po pieniądze czy przedmioty, policjant nigdy nie zadzwoni z informacją o prowadzonej akcji.

Policja nigdy nie poprosi Cię o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu.

Nie udostępniajmy kodów, haseł czy danych do naszych kont bankowych nikomu czyjej tożsamości nie jesteśmy pewni i komu nie ufamy.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button