KULTURA I ROZRYWKA

Deska i graffiti, czyli czas na FLY HIGH 3

Już w najbliższą sobotę 17 sierpnia w Świdniku odbędzie trzecia edycja imprezy FLY HIGH.  Jej głównym celem jest stworzenie możliwości do doskonalenia swoich umiejętności sportowych lub artystycznych. To również jedyna i niepowtarzalna okazja by zaznajomić społeczność lokalną z kulturą deskorolki i szeroko pojętej sztuki ulicznej.

Głównym organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie ZAJAWKA. Jego członkowie zajmują się propagowaniem sztuki ulicznej wśród społeczeństwa oraz tworzeniem jej w przestrzeni miejskiej. Jednym z założycieli organizacji, oraz pomysłodawców świdnickiego FLY HIGH, jest Marcin Smoczyński, który opowiedział nam o powodach stworzenia takiej imprezy:

„Brakowało tego typu imprez w Świdniku i naszej okolicy więc zdecydowaliśmy się wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować własny event, który jednoczyłby kultury skejtów i graffiti.”

Start imprezy przewidziano na godzinę 12 na świdnickim skate parku na terenie SP nr 5. To właśnie tu odbędą zawody w jeździe na deskorolce.

„Standardowo zawody będą premiować najlepszych zawodników. W tym roku przygotowaliśmy nagrody dla 10 pierwszych miejsc. Oprócz zawodów, dzięki hojności naszych sponsorów, odbędzie się kilka konkursów na Best Trick oraz konkurs FLY HIGH na najwyższy skok w których również będzie można zgarnąć super nagrody.” – dodaje M. Smoczyński.

Swój udział w zawodach można zgłaszać na specjalnie zorganizowanym do tego celu wydarzeniu na FB https://www.facebook.com/events/3349674365046343/ lub przed rozpoczęciem zawodów już na miejscu. Ale oprócz zawodów, w ramach imprezy, odbędzie się także graffiti jam na garażach znajdujących się przy blokach na ul. Racławickiej 13.

reklama reklama

Czy warto wybrać się na tegoroczną imprezę FLY HIGH?

Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Według M. Smoczyńskiego: „Razem z każdą kolejną edycją zyskujemy większy rozgłos oraz jesteśmy coraz lepiej rozpoznawani wśród osób zainteresowanych tego typu wydarzeniami, co przekłada się na wzrost frekwencji zawodników na zawodach oraz graffiti jamie.” I dodaje, że imprezę warto zobaczyć również: „Dla zabawy, świetnie spędzonego czasu wśród osób pełnych pasji i entuzjazmu oraz aby zobaczyć deskorolkę oraz graffiti w najlepszym wydaniu.”

Dla przypomnienia:

Start imprezy o godz. 12.00 w sobotę 17 sierpnia na skate parku przy SP nr 5 w Świdniku.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zarówno do udziału jak i oglądania deskorolkowych oraz artystycznych wyczynów naszych lokalnych skejtów i grafficiarzy.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close