AKTUALNOŚCI

Możliwe intensywne opady deszczu

W nocy z 12 na 13 sierpnia nad powiatem świdnickim przeszła burzowa nawałnica. Dziś również uważajmy. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje bowiem intensywne opady deszczu w naszym regionie.

Jak podaje IMGW na terenie powiatu świdnickiego prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym, miejscami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 15 do 25 mm, lokalnie do 30 mm. Oznacza to 1 stopień zagrożenia. Jak możemy przeczytać na stronie IMGW:

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Należy się spodziewać utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Prawdopodobieństwo wystąpienia takich opadów IMiGW szacuje na 85%.

źródło: www.imgw.pl

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close