AKTUALNOŚCI

Jutro dwa ważne święta

15 sierpnia obchodzone są dwa święta: państwowe i kościelne. Jutro przypada zarówno Święto Wojska Polskiego, jak i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwane również Świętem Matki Boskiej Zielnej. Matka Boska Zielna zarówno w Polsce, jak i w wielu krajach europejskich czczona była jako patronka ziemi i płodów rolnych. 15 sierpnia w kościołach składane są symboliczne dary – warzywa, zioła i kwiaty.

Święto Wojska Polskiego ustanowione jest w rocznicę tzw. Cudu nad Wisłą. Upamiętniono w ten sposób zwycięską bitwę warszawską, która rozegrała się na przedpolach Warszawy w 1920 roku. Wojsko polskie pod dowództwem Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego odparło natarcie Armii Czerwonej. W tym roku obchodzimy 99. rocznicę wydarzenia.

15 sierpnia to dzień ustawowo wolny od pracy. Dla wielu osób jutro rozpocznie się długi weekend. Jeśli weźmiemy jeden dzień urlopu w piątek 16 sierpnia, to zyskamy aż cztery dni wolnego. Uwaga, w czwartek większość sklepów, w tym supermarkety i hipermarkety, będzie nieczynnych.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close