SPORT

„Jedziemy do Krzczonowa po komplet punktów”

Takimi słowami skomentował nastawienie drużyny LKS Biskupice do najbliższego meczu, trener Grzegorz Osajkowski. Przypomnijmy, że w czerwcu tego roku, zawodnicy awansowali do A klasy. Swój pierwszy mecz mają rozegrać już 18 sierpnia. Ich przeciwnikiem będzie zespół Krzczonovia Krzczonów.

zdj. z profilu LKS Biskupice na portalu Facebook

Tegoroczny sezon 2019/2020 to, można śmiało powiedzieć, wielkie wydarzenie w LKS Biskupice. Po raz pierwszy w swojej historii drużyna znalazła się bowiem w klasie A. Taki cel zresztą postawił sobie nowy trener zespołu Grzegorz Osajkowski, który pracę z drużyną rozpoczął wiosną ubiegłego roku. Jak sam mówi nie było łatwo, a i sami zawodnicy nie do końca wierzyli w możliwość takiego awansu.

„Przyszedłem do LKS Biskupice z jednym celem- zrobienia awansu. Nie było to jednak proste zadanie, szczególnie gdy nie zna się pełnych możliwości zawodników, trzeba było również opracować system gry. Pierwsze spotkania meczowe były więc dla wszystkich ciężkie. Udało się jednak wywalczyć punkty i zapewnić drużynie historyczny awans.”

Jak dodaje trener G. Osajkowski LKS Biskupice to fajna i pracowita grupa, którą świetnie się trenuje. Na swój pierwszy mecz piłkarze jadą z walecznym nastawieniem. ” Jedziemy do Krzczonowa po komplet punktów, ale oczywiście również z pokorą. Wyznaje jednak zasadę: jak się boisz, nie przychodź wcale. Ten sezon to dla nas wielkie wyzwanie, ale zrobimy wszystko by mu podołać.”- tak komentuje nastroje w drużynie przed niedzielnym meczem trener.

Awans do A klasy to nie tylko wyzwanie dla drużyny, to również wyzwanie dla samorządu. Trzeba bowiem spełnić pewne wymogi dotyczące chociażby boiska. Ma ono zostać zmodernizowane do wymogów spełniających grę w A klasie jak i wyższych szczeblach rozgrywkowych. Do czasu zakończenia prac wszzystkie spotkania domowe będą więc rozgrywane na boisku zaprzyjaźnionego klubu- Tur-a Milejów.

A tak prezentuje się grupa LUBLIN III w A klasie:

reklama reklama

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button
Close
Close