AKTUALNOŚCI

Konsekwencje brawurowej jazdy na motorze

Jak informuje świdnicka policja, wieczorem 19 sierpnia zatrzymano dwóch motocyklistów. Zbyt szybka jazda zakończyła się dla nich utratą uprawnień na 3 miesiące. Jeden z nich przekroczył dopuszczalną na obszarze zabudowanym prędkość o 55 km/h, a pomiar prędkości drugiego z nich wykazał 127 km/h na odcinku z ograniczeniem do 50 km/h.

W poniedziałek, we wczesnych godzinach wieczornych, w trakcie patrolu miejscowości Krzesimów radiowozem nieoznakowanym, policjanci ze świdnickiej drogówki namierzyli motocykl poruszający się na obszarze zabudowanym z prędkością 105 km/h. Kierowcą okazał się 26-latek ze Świdnika, który za popełnione wykroczenie ukarany został mandatem w wysokości 400zł i 10 punktami karnymi. Z uwagi na to, iż na odcinku, którym się poruszał obowiązywało ograniczenie dopuszczalnej prędkości do 50 km/h, zostało mu dodatkowo zatrzymane prawo jazdy.

Kilkadziesiąt minut później w tej samej miejscowości, również w obszarze ograniczenia prędkości do 50 km/h, zatrzymany został kolejny motocyklista, który jechał 127 km/h. 49-latkowi z Lublina również zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy i ukarano 400-zlotowym mandatem i 10 punktami.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close