AKTUALNOŚCI

Nowa radna w powiecie

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu, która odbyła się 20 sierpnia miało miejsce zaprzysiężenie nowej radnej powiatowej. Została nią Anna Pytka, która otrzymała nominację po rezygnacji z funkcji radnej Magdaleny Narodowiec.

W lipcu bieżącego roku, w trakcie sesji Rady Powiatu, oficjalnie została ogłoszona informacja o rezygnacji Magdaleny Narodowiec ze stanowiska. Powody tej decyzji była już radna postanowiła zachować da siebie. Na jej miejsce została powołana Anna Pytka. W wyborach samorządowych w 2018 roku startowała z okręgu nr 2 obejmującego gminę Mełgiew jako kandydatka KWW RAZEM DLA POWIATU. To nie pierwszy raz gdy pani Anna obejmuje stanowisko radnego. We wcześniejszych latach pełniła już tę funcję w Radzie Gminy Mełgiew. Obecnie jest również sołtysem w Krzesimowie II. Dwa lata temu, podczas Konwentu Sołtysów, została ponadto sołtysem roku.

Anna Pytka podczas zaprzysiężenia na radną powiatową, sierpień 2019

Druga rezygnacja

Przypomnijmy, że to nie pierwsza zmiana w szeregach Rady Powiatu. Jeszcze przed ustąpieniem ze stanowiska przez M. Narodowiec. Rotacja dokonała się w szeregach radnych frakcji rządzącej w powiecie. Tak jak w poprzedniej kadencji (2014-2018) ,czyli już po raz drugi, z funkcji radnego powiatowego z ramienia KW PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ zrezygnował Andrzej Radek. Powodem miało być pełnienie przez niego obowiązków wiceburmistrza Świdnika. Przypomnijmy, że tego urzędu również już nie pełni. Od początku sierpnia 2019 otrzymał etat w przedsiębiorstwie PEC jako wiceprezes( więcej na ten temat pisaliśmy tutaj). Jego miejsce w Radzie Powiatu zajął dyrektor sp nr 5 w Świdniku- Tomasz Szydło.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close