AKTUALNOŚCIKULTURA I ROZRYWKA

Niezwykły koncert Renaty Przemyk w Świdniku

To był niestety ostatni koncert w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego „Muzyczne wieczory u Świętej Kingi”. Jak zwykle, było klimatycznie, było pięknie.

-To miejsce jest jak ja. Wciąż wiele do zrobienia, w ciągłym procesie… – mówiła Renata Przemyk witając się ze świdnicką publicznością.

W budującym się kościele artystka wraz z zespołem zaprezentowała piosenki ze spektaklu „Boogie Street” z piosenkami Leonarda Cohena, który miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Dopełnieniem były utwory z repertuaru Cohena, takie jak „Hallelujah” czy piosenka z najnowszej płyty „Leaving the Table”.

Podczas koncertu zbierane były datki na budowę kościoła. Spośród darczyńców rozlosowano nagrody. Artystka także postanowiła wesprzeć parafię, przeznaczając na dalsze prace część środków ze sprzedaży swoich płyt. Żegnając się, obiecała za rok powrócić z koncertem do Świdnika.

Ta ceniona wokalistka jest obecna na polskiej scenie od końca lat 80. Wydała dziesięć płyt, a jej album „Odjazd” z 2009 roku uzyskał status złotej płyty.

Gwiazdami tegorocznej, już 4. edycji projektu, byli także: Maja i Andrzej Sikorowscy (23 czerwca) oraz Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet (21 lipca).

Reklama
reklama reklama

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close