AKTUALNOŚCI

Podsumowanie letnich inwestycji w gminie Trawniki

Zakończyły się wakacje, a wraz z nimi część remontów na gminnych drogach. Łącznie w gminie Trawniki zrealizowano roboty drogowe na kwotę ponad 400 tysięcy złotych.

Jak informuje wójt gminy Trawniki w ramach ostatnich prac udało się wykonać poniższe odcinki dróg:

Bonów – 70 m. drogi, Biskupice – 120 m. oraz odcinki przy pomniku, Dorohucza – 210 m., Oleśniki – łącznie 680 m. oraz remont mostku na Mariance, Struża – odcinek ponad 200 m. zrealizowany wspólnie z Gminą Piaski a także przepust, Struża Kolonia – drogi z kruszywa w polach, Trawniki (wygon) – 180 m. drogi

Zależnie od początkowego stanu drogi, udało się wykonać albo kompleksowe wykonanie odcinków dróg wraz z poboczami, albo położona została nowa nawierzchnia bitumiczna. Utwardzono także kruszywem lub płukanym łupkiem kilka odcinków dróg w pola.

Na ten rok zostały jeszcze zaplanowane roboty na kwotę około 390 tys, które prawdopodobnie uda się zrealizować jeszcze w najbliższych miesiącach.

Gmina wciąż próbuje ponadto doprowadzić do zrealizowania inwestycji na drodze gminnej wzdłuż torów w Trawnikach w kierunku Trawniki Kolonia. W tej sprawie wymieniana jest korespondencja z PKP – właścicielem działki, po której biegnie ta droga. By inwestycja w tym miejscu mogła się rozpocząć, PKP musi bowiem udzielić zgody.

Wójt Daniel Baj kieruje również podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali i realizowali tegoroczne inwestycje:

„Składam podziękowania dla Prezesa i Pracowników Spółki Ekotraw za wykonane prace, dziękuję także Przedsiębiorstwu Robót Drogowych w Zamościu za dostarczenie i rozłożenie asfaltu. Dziękuję Radnym Gminy Trawniki za podjęcie stosownych uchwał w sprawie realizowanych inwestycji drogowych, Sołtysom za wsparcie tych prac, Pracownikom Urzędu za prace przygotowawcze i bieżące działania w trakcie realizacji.”

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button