AKTUALNOŚCI

Pędził BMW ulicami Świdnika. Teraz już bez prawa jazdy

22-latek jechał BMW na jednej z głównych ulic Świdnika 127km/h, gdzie obowiązuje prędkość do 50 km/h.

Wczoraj policjanci ze świdnickiej drogówki patrolowali drogi powiatu videorejestratorem w nieoznakowanym samochodzie służbowym. Po godz. 21.00 na Al. Lotników Polskich zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW 22-letniego mieszkańca gminy Piaski. W obszarze zabudowanym pędził z prędkością 127 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 zł oraz policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

To już kolejny przypadek kiedy aktywność lokalnej społeczności poprzez wykorzystanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przyczynia się do eliminowania z ruchu kierowców lekceważących przepisy ograniczenia prędkości. Miejsce, w którym doszło do zdarzenia naniesione jest przez mieszkańców na KMBZ.

Z platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa skorzystać można wchodząc na stronę https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html. Można tu sprawdzić jakie zagrożenia są wskazywane w naszej okolicy jako uciążliwe lub samemu takie zgłoszenie nanieść, a będzie ono weryfikowane przez Policję.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button