AKTUALNOŚCI

Podziękowali za tegoroczne plony (fotogaleria)

Dobra pogoda, zespoły muzyki dance, konkursy, występy lokalnych artystów i regionalne smakołyki sprawiły, że na Dożynkach Powiatowych w Mełgwi pojawiły sie tłumy.

Obchody rozpoczęła Msza Św. W Kościele Parafialnym pw. Św. Wita, skąd barwny korowód dożynkowy przemaszerował na plac przy amfiteatrze. Część oficjalną rozpoczęli, witając gości, przedstawiciele władz gminy Mełgiew oraz Powiatu Świdnickiego.

Tradycyjnie, wybrano najpiękniejsze wieńce dożynkowe.

Spośród kilkudziesięciu wyróżniały się te, wykonane przez mieszkańców gminy Trawniki. Wyróżnienia otrzymali mieszkańcy Dorohuczy oraz w Biskupic. Trzecie miejsce powędrowało do Krępca, drugie miejsce zdobyli mieszkańcy Oleśnik. Najpiękniejszy wieniec dożynkowy wykonali mieszkańcy miejscowości Struża Kolonia.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali także rolnicy z terenu powiatu świdnickiego.

reklama reklama

Po części oficjalnej rozpoczęła się prezentacja gmin. Na scenie zaprezentowała się Orkiestra Dęta Gminy Mełgiew z Mażoretkami, a także Kapela Ludowa z Gminy Trawniki, Zespół Śpiewaczy Podzamcze z Mełgwi, IMC Dance Studio z MCK w Piaskach oraz Zespół Tańca Ludowego „Leszczyniacy” ze Świdnika.

Na scenie wystąpili ponadto: kapela „Czy się wali czy się pali” z Przemyśla, zespół „Echo” z Gołębia, a także grupa „Gdzie diabeł nie może” z Zamościa.

Gwiazdami wieczoru były zespoły: „Etna” oraz „Liber&InoRos”. Świętowanie zakończyła zabawa z zespołem „Rozstrojeni”.

Popatrzcie jak podczas dożynek bawili się mieszkańcy naszego powiatu!

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button