AKTUALNOŚCI

Policyjny pościg za 17- latkiem

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend. Policjanci ze świdnickiej drogówki, chcieli zatrzymać kierowcę do rutynowej kontroli. Kierujący Volkswagenem jednak całkowicie zignorował mundurowych. W związku z tym policjanci podjęli za nim pościg. Kierowca pojazdu uciekając znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym oraz spowodował kolizję z innym samochodem. Okazało się, że za kierownicą siedział 17-latek, a powód dla którego nie zatrzymał się wynikał z faktu, że nie posiada uprawnień do kierowania.

W sobotę tuż po godz. 18 patrol świdnickiej drogówki chciał zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Volkswagen Passat. Kierowca na widok policjantów gwałtownie przyśpieszył. Nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Podczas pościgu na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka innym passatem. Zatrzymał się dopiero po kilkuset metrach z powodu uszkodzeń powstałych w jego aucie.

Okazało się, że kierującym był 17-letni mieszkaniec gminy Mełgiew. Powodem dla którego uciekał był fakt, że nie posiada uprawnień do kierowania. Za spowodowanie kolizji oraz za jazdę bez uprawnień został ukarany w postępowaniu mandatowym. Teraz sprawą niezatrzymania się do kontroli drogowej zajmie się sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button