AKTUALNOŚCI

Dzieje się w gminie Rybczewice

Remonty i prace drogowe. Na terenie gminy obecnie jest prowadzonych, w trakcie realizacji lub prawie na ukończeniu, kilka inwestycji.

Jedną z nich jest kompleksowa termomodernizacja budynku Urzędu Gminy. Na ukończeniu są już prace związane z wymianą dachu, elektryką oraz we wnętrzu obiektu. Wstawione również nowe okna i wykonano instalacje sanitarne. Obecnie trwają jeszcze prace ziemne przy odwodnieniu i ocieplaniu elewacji budynku. Na montaż oczekuje również piec na pellet Wszystko odbywa się zgodnie z przyjętym harmonogramem rzeczowo-finansowym.

zdj. z profilu na FB Gminy Rybczewice

Niedawno na skwerze w Rybczewicach został zainstalowany mobilny park liniowy. Teraz trwają prace związane z wykonaniem szachów terenowych, montowana jest plansza do gry. Zakupione i dostarczone zostały ponadto już specjalne pionki. Inwestycja realizowana jest na wniosek OSP Rybczewice, ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na ten cel udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie 50 tys. zł.

Rozpoczął się również remont boiska Klubu Sportowego „Victoria”. W tej chwili na terenie obiektu odbywają się prace naziemne przy niwelacji. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w kwietniu 2020 roku.

zdj. z profilu na FB Gminy Rybczewice

Nie brakuje również prac na drogach należących do gminy. W miejscowości Stryjno Kolonia umacniane jest dno wąwozu poprzez układanie płyt drogowych.

16 września z kolei, również w miejscowości Stryjno Kolonia, rozpocznie się remont drogi. W związku z tym Urząd Gminy Rybczewice prosi więc mieszkańców o wyrozumiałość podczas prowadzonych prac drogowych.

Reklama
zdj. z profilu na FB Gminy Rybczewice

Pokaż więcej

Powiązane

Zobacz również
Close
Back to top button