AKTUALNOŚCI

Rowerowy tydzień w Świdniku

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przez kilka następnych dni w Świdniku będą odbywać się akcje promujące ekologiczne środki transportu.

-Już 5 raz wraz z naszymi partnerami zachęcamy do zmiany nawyków transportowych – mówi Sebastian Gała ze stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów, koordynator tegorocznej edycji ETZT w Świdniku. – Rozpoczęliśmy wczoraj. Przy fontannie miejskiej oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr. 5 wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Świdnik i Urzędem Miasta rozdawaliśmy pakiety śniadaniowe dla rowerzystów i rowerzystek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ale wiele jeszcze wydarzeń przed nami.

Jakie atrakcje czekają świdniczan?

18.09.2019r.

godz. 9:00 – 13:00. Zajęcia z edukacji o transporcie zbiorowym w trolejbusie w Szkole Podstawowej nr. 7.

reklama reklama

Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe bilety. Organizatorem tej akcji jest Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

godz. 17:00– 18:30.

Fontanna przy Placu Konstytucji 3 Maja. Audyt infrastruktury rowerowej z radnymi miejskimi.

Spotkanie będzie miało na celu sprawdzenie, czy infrastruktura miasta jest dostosowana dla korzystających z niej rowerzystów. Chodzi o sprawdzenie czy wszystkie szkoły mają bezpieczne połączenia rowerowe, czy ścieżki rowerowe są odpowiednio budowane lub czy można wzbogacić przejścia dla pieszych o wąski pas przeznaczony do przejazdu rowerowego.

19.09.09.2019r.

godz. 14:30– 16:00.

Fontanna przy Placu Konstytucji 3 Maja. Zbieranie podpisów do Budżetu Obywatelskiego.

– Od godziny 14.30 do 16.00 zbieramy podpisy pod projektem Budżetu Obywatelskiego: Nr. 6. Eko-transport: rowery towarowe i riksze. Będziemy tam wraz z naszym rowerem cargo i banerem naszego stowarzyszenia – zapowiada Sebastian Gała.

Świdnik Miasto Dla Rowerów

20.09.2019r.

Otwarcie parku przy al. Lotników Polskich. Miejsce wybudowane w ramach unijnego programu Zielony LOF.

Festyn rodzinny, planowane gry i zabawy dla całej rodziny. Organizatorem festynu jest Urząd Miasta Świdnik.

22.09.2019r.

Dzień bez samochodu

W tym dniu odbędą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu. Ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdów jedną osobę. Organizatorem tej akcji jest Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

W ramach systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego, pierwsza godzina jest za darmo. Organizatorem jest Next Bike.

godz. 13:30

XII edycja rodzinnego festynu i rajdu rowerowego „O błękitną koszulkę serca”. Wydarzenie co roku organizuje Klub Rowerowy „Alfa”. Oprócz wspólnego przejazdu, w planach są również konkursy z nagrodami organizowane przez Straż Miejską, czy znakowanie rowerów.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button