AKTUALNOŚCI

Rowerowy tydzień w Świdniku

Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przez kilka następnych dni w Świdniku będą odbywać się akcje promujące ekologiczne środki transportu.

-Już 5 raz wraz z naszymi partnerami zachęcamy do zmiany nawyków transportowych – mówi Sebastian Gała ze stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów, koordynator tegorocznej edycji ETZT w Świdniku. – Rozpoczęliśmy wczoraj. Przy fontannie miejskiej oraz na terenie Szkoły Podstawowej nr. 5 wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Świdnik i Urzędem Miasta rozdawaliśmy pakiety śniadaniowe dla rowerzystów i rowerzystek. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Ale wiele jeszcze wydarzeń przed nami.

Jakie atrakcje czekają świdniczan?

18.09.2019r.

godz. 9:00 – 13:00. Zajęcia z edukacji o transporcie zbiorowym w trolejbusie w Szkole Podstawowej nr. 7.

Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni z obsługi biletomatu. Wszyscy otrzymali pamiątkowe bilety. Organizatorem tej akcji jest Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

reklama reklama

godz. 17:00– 18:30.

Fontanna przy Placu Konstytucji 3 Maja. Audyt infrastruktury rowerowej z radnymi miejskimi.

Spotkanie będzie miało na celu sprawdzenie, czy infrastruktura miasta jest dostosowana dla korzystających z niej rowerzystów. Chodzi o sprawdzenie czy wszystkie szkoły mają bezpieczne połączenia rowerowe, czy ścieżki rowerowe są odpowiednio budowane lub czy można wzbogacić przejścia dla pieszych o wąski pas przeznaczony do przejazdu rowerowego.

19.09.09.2019r.

godz. 14:30– 16:00.

Fontanna przy Placu Konstytucji 3 Maja. Zbieranie podpisów do Budżetu Obywatelskiego.

– Od godziny 14.30 do 16.00 zbieramy podpisy pod projektem Budżetu Obywatelskiego: Nr. 6. Eko-transport: rowery towarowe i riksze. Będziemy tam wraz z naszym rowerem cargo i banerem naszego stowarzyszenia – zapowiada Sebastian Gała.

Świdnik Miasto Dla Rowerów

20.09.2019r.

Otwarcie parku przy al. Lotników Polskich. Miejsce wybudowane w ramach unijnego programu Zielony LOF.

Festyn rodzinny, planowane gry i zabawy dla całej rodziny. Organizatorem festynu jest Urząd Miasta Świdnik.

22.09.2019r.

Dzień bez samochodu

W tym dniu odbędą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu. Ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdów jedną osobę. Organizatorem tej akcji jest Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.

W ramach systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego, pierwsza godzina jest za darmo. Organizatorem jest Next Bike.

godz. 13:30

XII edycja rodzinnego festynu i rajdu rowerowego „O błękitną koszulkę serca”. Wydarzenie co roku organizuje Klub Rowerowy „Alfa”. Oprócz wspólnego przejazdu, w planach są również konkursy z nagrodami organizowane przez Straż Miejską, czy znakowanie rowerów.

Reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama