AKTUALNOŚCI

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki

– Moja przygoda ze Szlachetną Paczką zaczęła się 10 lat temu. Kiedy usłyszałam z tv ,że potrzebni są wolontariusze, wówczas bez wahania zgłosiłam się. Byłam przez 7 lat wolontariuszką. – przedstawia się Dorota, która w tym roku będzie pełnić rolę Lidera Rejonu Świdnik – Na udział w wolontariacie zdecydowałam się, bo lubię pomagać ludziom. Jeżeli tak jak ja chcesz nieść pomoc potrzebującym i tworzyć ze mną super drużynę, zgłoś swój udział – zachęca.

Świdnik od lat uczestniczy w ogólnopolskim projekcie „Szlachetna Paczka”. Wolontariusze poznają sytuację zakwalifikowanych rodzin, potrzebujących wsparcia i analizują ich największe potrzeby.

Zarówno darczyńcy, jak i wolontariusze co roku bardzo angażują się w przygotowywanie paczek.

Ta przedświąteczna akcja ma na celu pomoc osobom, które z niezależnych od siebie przyczyn, znalazły się w trudnej sytuacji. Są to osoby starsze i samotne, rodziny wielodzietne i te dotknięte chorobą lub niepełnosprawnością, samotni rodzice oraz ci, których spotkało nieszczęście.

Szlachetna Paczka, to projekt działający od 2001 roku, ma zasięg ogólnopolski, a wolontariusze działają w 645 rejonach. Podczas każdej edycji liczba rodzin włączonych do projektu to kilkadziesiąt tysięcy potrzebujących. Szczegółowe informacje o wolontariacie dostępne są na stronie: www.superw.pl.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button