AKTUALNOŚCI

„To jest hańba po prostu, lepiej by było nie organizować tego wcale.”

Takimi słowami opisał uroczystość 65-lecia nadania Świdnikowi praw miejskich jeden z mieszkańców. Chodzi dokładnie o część obchodów, która miała miejsce w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodku Kultury. Postawa władz Świdnika pozostawiła po sobie niestety przykre wrażenie.

Niedzielne obchody 65-lecia miasta Świdnik rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele p.w. NMP Matki Kościoła. Następnie odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta, podczas której honorowe obywatelstwo otrzymał gen. Jerzy Piłat. -urodzony w Świdniku pilot, który był m.in. dowódcą 12 Bazy Lotniczej w Mirosławcu, zginął 23.01.2008 roku w katastrofie lotniczej samolotu CASA. Podczas uroczystości nadania obywatelstwa obecna była jego rodzina. Następnie świętowanie przeniosło się do MOK-u.

I nagle zrobiło się pusto…

Jeszcze podczas części oficjalnej, podczas której przemawiał burmistrz Waldemar Jakson oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek samorządowych sala była pełna. Nie inaczej było w trakcie wręczania odznaczeń i wyróżnień. Tytuł „Zasłużony dla miasta” otrzymała Wspólnota Świdnicka, „Nil Virtuti Civili Invium”: Edyta Socha i Joanna Markuszewska, „Amicus Civitatis”: Piotr Bernat, oraz Andrzej Wiśnioch natomiast „Bene Merenti Civitati Świdnik”: Bogdan Kocira, Leszek Gierszon, Krzysztof Janusz, Bogdan Błaszczuk, Anita Woźniak, Janusz Adamczyk, Nikodem Buchowiecki, Juliana Farbotka oraz Agnieszka Latała.

Następnie rozpoczęła się część artystyczna z udziałem Helicopters Brass Orchestra, Zespołu Tańca Ludowego „Leszczyniacy” oraz uczniów i nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Rodziny Wiłkomirskich. I wtedy na sali zaczęło się robić pusto. Chodzi dokładnie o opustoszałe miejsca przedstawicieli władz miasta. Nasz rozmówca, który był obecny w MOK-u, tak komentuje tę sytuację (pisownia oryginalna): „Na organizowanej przez siebie imprezie oficjele nie byli w stanie wysiedziec do konca. Koncert szkoły muzycznej odbywal sie przy pustych trybunach w sali kinowej miejskiego osrodka kultury. To jest hanba po prostu, lepiej by bylo nie organizowac tego wcale.” Mieszkaniec podkreśla również, że jedną z nielicznych osób, które były obecne aż do końca uroczystości był przewodniczący Rady Miasta- Włodzimierz Radek.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button