AKTUALNOŚCI

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Świdniku

Policjanci z Wydziału Kryminalnego świdnickiej Policji w jednym z lokali w centrum Świdnika zabezpieczyli wczoraj (10 września 2019r.) dwa nielegalne automaty do gier hazardowych. Za prowadzenie tego typu działalności bez koncesji może grozić grzywna i kara pozbawienia wolności do 3 lat.

zdj. KPP w Świdniku

W miniony czwartek w godzinach popołudniowych świdniccy kryminalni podjęli działania w celu zweryfikowania informacji o nielegalnych automatach do gier w jednym z lokali w centrum Świdnika. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się. W pomieszczeniu zastali dwóch mężczyzn grających na urządzeniach o cechach typowych dla automatów do gier hazardowych. Maszyny zostały zabezpieczone przez policjantów. Szczegółowe okoliczności nielegalnego procederu, w tym rola 52-letniego mieszkańca Świdnika prowadzącego lokal, zostaną wyjaśnione w toku prowadzonego postępowania.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na prowadzenie których wymagana jest koncesja. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button