EDUKACJA

Dzień Edukacji Narodowej

Dokładnie dziś 14 października przypada święto nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Tradycyjnie już Dzień Edukacji Narodowej to okazja do organizowania apeli, a dla uczniów to możliwość złożenia swoim nauczycielom życzeń.

W powiecie świdnickim pierwsze uroczystości odbyły się już w minionym tygodniu. 11 października w Trawnikach obchodzono Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom i pracownikom szkół, w imieniu samorządu i wszystkich mieszkańców, podziękował wójt gminy Trawniki Daniel Baj:

„Drodzy Nauczyciele przez wasze ręce przewijają się wszystkie dzieci naszej gminy, a właściwie to poprzez lata pracy, pokoleniowo przewinęli się także wszyscy dorośli Mieszkańcy, którzy zdecydowali się pozostać, założyli rodziny i w ten sposób budując swoje dobro – budują dobro nas wszystkich! Macie przeogromny wpływ na to ukształtowanie całego społeczeństwa, na obraz i kondycję gminy, tym codziennym Waszym trudem i pracą kształtujecie naszą małą Ojczyznę. Trudno znaleźć słowa, które byłyby odpowiednie, aby podziękować za pracę w przeszłości i teraźniejszą, za poświęcenie, za traktowanie pracy nie tylko jako zarobkowej lecz jako misji do wypełniania. Wszystkim Państwu z okazji święta Edukacji Narodowej życzymy sił w wypełnianiu trudnych obowiązków, powodzenia w realizacji ambitnych planów edukacyjnych, wychowawczych i administracyjnych, sukcesów w zdobywaniu kolejnych stopni awansu, a na co dzień – pomyślności i spełnienia marzeń osobistych.” (fragm. przemówienia wójta Daniela Baja)

Ponadto podczas uroczystości wręczono nagrody Wójta i Dyrektorów Szkół. Spotkanie uświetnił koncert kwartetu smyczkowego.

Również 11 października świętowali uczniowie ze świdnickiego I L.O. im. W. Broniewskiego. Dzień Nauczyciela był tu także tradycyjnie okazją do złożenia przez pierwszoklasistów ślubowania.

zdj. z profilu FB I L.O. im. W. Broniewskiego w Świdniku

źródło: www.trawniki-online.pl

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button