AKTUALNOŚCI

Świdnik zyskał kolejnego radnego w sejmiku wojewódzkim

Wybory parlamentarne 2019 już za nami. W sejmie i senacie pojawi się wiele nowych twarzy, ale nie tylko tam. Zmiany szykują się także wśród rad miejskich czy powiatowych oraz w sejmikach wojewódzkich. I właśnie w tym ostatnim miejsce zajmie teraz nowy radny ze Świdnika.

Krzysztof Gałan, zdj. arch. lsw24.pl

Krzysztof Gałan to dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. C.K. Norwida w Świdniku. W sejmiku wojewódzkim zastąpi Krzysztofa Grabczuka, który deklaruje przyjęcie mandatu poselskiego uzyskanego w ostatnich wyborach parlamentarnych. Tym samym zwalnia miejsce nowemu radnemu. K. Gałan w wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskał 1 596 głosów startując z listy KOALICYJNEGO KOMITETU WYBORCZEGO PLATFORMA NOWOCZESNA. KOALICJA OBYWATELSKA . W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” stwierdził, że skorzysta z możliwości objęcia funkcji w sejmiku, a jego głównym celem będzie pozyskanie jak największych środków na oświatę.

Krzysztof Gałan będzie więc kolejną osobą związaną ze Świdnikiem w sejmiku wojewódzkim. Przypomnijmy, że w 2018 roku mandaty otrzymali również, startujący z list Prawa i Sprawiedliwości- Michał Piotrowicz– ówczesny wiceburmistrz Świdnika oraz Konrad Sawicki– doradca Wojewody Lubelskiego Przemysława Czarnka oraz ówczesny radny Rady Miejskiej w Świdniku. K. Sawicki w ostatnich wyborach parlamentarnych startował ponadto do sejmu z okręgu nr 7 (Chełm). Zagłosowało na niego jedynie 2 180 osób, co nie zapewniło poselskiego mandatu. Tym samym nadal będzie reprezentować Świdnik wraz z M. Piotrowiczem oraz K. Gałanem w sejmiku województwa lubelskiego.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button