AKTUALNOŚCI

Na drodze musisz widzieć i być widzianym. Darmowa kontrola świateł

W miesiącach jesienno – zimowych prawidłowa regulacja świateł nabiera szczególnego znaczenia. Ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

„Twoje Światła -Nasze bezpieczeństwo” to nazwa kampanii Biura Ruchu Drogowego KGP oraz wszystkich komend wojewódzkich Policji.

Zasięg pola oświetlanego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania jest prawidłowy wtedy, gdy mamy wyregulowaną wysokość świateł, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła.

W ramach akcji w Świdniku w dniach 26 października, 16 i 23 listopada, w godzinach od 08.00 do 20.00 kierowcy bezpłatnie skontrolują i wyregulują światła w firmie Speed Car przy ulicy Piaseckiej 20. Akcja potrwa do 15 grudnia.

Więcej informacji pod numerem telefonu: (81) 746 87 74 bądź drogą elektroniczną: centrala@speedcar.pl.

Ponadto, kierowcy, którzy posiadają aplikacje komunikatora Yanosik otrzymają na swój telefon informację na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia.

Kolejny raz Policja zwraca uwagę na bezpieczeństwo pieszych i przypomina o noszeniu elementów odblaskowych. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast osoba piesza, mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 metrów!

Partnerami akcji są: Polska Izba Stacji Kontroli Pojazdów, Sieć Badawcza Łukasiewicz- Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Screen Network dysponująca ekranami LED na terenie całej Polski, operator komunikatora Yanosik, oraz wytypowane stacje kontroli pojazdów w całym kraju.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button