AKTUALNOŚCI

Co zrobić ze starym telefonem komórkowym?

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji „Sprzątanie Świata 2019”, firma Ekophone zaprasza do uczestnictwa w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu, który polega na zebraniu przez szkołę lub przedszkole starych, niepotrzebnych telefonów komórkowych.

W akcję zaangażowała się Szkoła Podstawowa nr 5. w Świdniku. Telefony przyjmowane są u nauczycielek: Marioli Piętal – sala 312, Magdaleny Stelmach-Kopeć – sala 204 oraz Jolanty Czerwonogrodzkiej – sala 311. Ważne, aby urządzenia były bez baterii. Do telefonu należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem darczyńcy.

Akcja trwa do 15 listopada.

Telefony po ewentualnej naprawie i usunięciu wszelkich danych mogą trafić do krajów rozwijających się w Afryce i Azji, gdzie będą mogły jeszcze przez lata służyć innym dzieciom, a niesprawne zostaną przekazane do recyklingu.

Jakie korzyści ma z tego szkoła?

reklama reklama

– Każda szkoła i przedszkole za każdy kg zebranych telefonów otrzyma 5 zł w postaci kuponów pieniężnych.

– za najlepsze przeliczniki (relacje) ilości zebranych kg telefonów do ilości uczniów, szkoła otrzyma cyfrowe aparaty fotograficzne.

Zwycięzca otrzyma nagrodę główną w kwocie 2.000 zł, do wyboru spośród nagród przewidzianych w regulaminie konkursu, np. skuter, rower, tablet, ekspres do kawy, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, kamera sportowa, monitor czy drukarka lub równowartość w kuponach.

Konkurs odbywa się regularnie dwa razy w roku – wiosną z okazji „Dnia Ziemi” oraz jesienią w nawiązaniu do akcji „Sprzątania Świata”.

W poprzedniej edycji akcji wzięły udział szkoły i przedszkola z całej Polski, zbierając średnio po ok. 5 kg zużytych telefonów na 100 uczniów.

Więcej o ogólnopolskiej akcji na stronie: www.ekophone.pl.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button