AKTUALNOŚCI

Pogrążeni w zadumie, tracimy portfele, telefony, karty, biżuterię…

Złodzieje zabierają torebki, saszetki, portfele i telefony komórkowe. Nierzadko oszuści podszywają się pod kwestujących.

Co roku w tym okresie, kiedy porządkujemy groby, dochodzi do większej ilości kradzieży. Złodzieje najczęściej zabierają torebki, saszetki, portfele czy telefony komórkowe. Tracimy pieniądze, dokumenty, karty bankomatowe. Policja apeluje, by nie zabierać ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów.

Pamiętajmy również by, zostawiając samochód na parkingu zadbać o to by nie pozostały w nim żadne wartościowe przedmioty. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast Policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy. Wyjeżdżając z domu pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego domu podczas naszej nieobecności.

Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie wykorzystują różne metody działania. Prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

W ramach akcji „Znicz” cmentarze, przystanki i targowiska patrolowane będą również przez policjantów ubranych po cywilnemu. Funkcjonariusze z wydziałów wywiadowczych doskonale znają metody przestępców. A dzięki temu, że wtapiają się w tłum, mogą skutecznie wyławiać z tłumu np. kieszonkowców.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button