KULTURA I ROZRYWKA

MProjekt zapowiada kolejną płytę

Grupę tworzą muzycy z Lublina, Świdnika, Piask i Puław. To: gitarzyści- Adam Misiura i Damian Krzywda, basista Piotr Szafrański, klawiszowiec Mateusz Roger Strzempa, perkusista Kamil Korzeniowski i wokalista Mateusz Mikłasz.

Ich pierwsza płyta z 2017 r. „Poczuj jak wchodzimy” cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zespół nie spoczywa jednak na laurach. Już zapowiedział teledysk do utworu „Znak Zapytania”, który znajdzie się na kolejnej płycie. Premiera nowego singla i teledysku odbędzie się 5 listopada.

Muzycy grają muzykę z pogranicza rocka i popu.

-Nie należymy do żadnego „artystycznego korpo”, dlatego mamy więcej pracy, bo na sukces musimy zapracować my sami – mówi Mateusz Mikłasz, wokalista i autor tekstów – „Znak zapytania” to pierwszy singiel zapowiadający drugą płytę zespołu, opowiadający o przemyśleniach na temat tego, co w życiu jest najważniejsze. To klimatyczna historia ludzi różnego pokroju. Podczas oglądania z pewnością pojawi się dużo niewiadomych. Będzie to nasz najbardziej dopracowany teledysk, w którym wcieliliśmy się w aktorów – zachęca.

fragment teledysku „Znak zapytania”

Grupa MProjekt swoją działalność rozpoczęła w 2011 roku, a wśród sukcesów którymi może się pochwalić są koncerty w całej Polsce i support takich gwiazd jak: Myslovitz, Ira, Lady Pank, Łzy, Brodka, Elektryczne gitary i wiele innych. -Początkowo aranżacje tworzone były w zacisznym „studyjku” domowym. Nazwę ustaliśmy razem, podczas wieczornych spotkań. Wspólnie, po małych rotacjach (gitara, perkusja), w 2013 roku skład uformował się na stałe i trwa tak do dzisiaj – wspomina lider grupy.

reklama reklama

Więcej informacji

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button