EDUKACJA

„Projekt w Murzasichlu” – uczniowie walczą z rasizmem i nietolerancją

23 października grupa uczniów Powiatowego Centrum Edukacji Zawodowej z kl. 2 -technik informatyk pod opieką Dariusza Motyla wraz z koleżankami i kolegami z Litwy wyjechała w góry, w ramach zajęć „Projekt w Murzasichlu”, realizowanego z projektu Erasmus+.

Grupa po drodze miała okazję zwiedzić Sandomierz. Po przyjeździe w góry i zakwaterowaniu w Ośrodku Wczasowym ”U Góralki” uczniowie wraz z grupą litewską rozpoczęli wspólne zajęcia integracyjne.

Warto wiedzieć, że wszystkie zajęcia prowadzone były w j. angielskim. „Projekt w Murzasichlu” to zajęcia poświęcone głównie próbom walki z rasizmem, nietolerancją i dyskryminacją, a także wrogością w mediach.

Uczniowie wraz z koleżankami i kolegami z Litwy wykonywali różne projekty, np. plakaty, własnoręcznie kręcili filmy i przeprowadzali wywiady wśród lokalnej społeczności, a następnie wspólnie podsumowywali efekt swojej pracy.

Kreatywna praca w grupach sprzyjała także przełamywaniu barier językowych. W ubiegły piątek odbył się Litewski Dzień Narodowy. Goście z Litwy zaprezentowali historię swojego państwa, jego kulturę i obyczaje. Odbył się quiz wiedzy o Litwie. Nie zabrakło też degustacji litewskich potraw, prezentacji tańca narodowego i wspólnej zabawy przy muzyce.

reklama reklama

źródło, fot.: PCEZ

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button