AKTUALNOŚCI

W tych rejonach można spodziewać się największej ilości patroli

Dziś rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Znicz 2019”, która potrwa do 3 listopada. W tym czasie odbędą się wzmożone działania policyjne, które mają na celu przede wszystkim zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w rejonach cmentarzy.

Na ternie działania KPP Świdnik znajduje się łącznie 11 cmentarzy usytuowanych w miejscowościach: Świdnik, Mełgiew, Piaski, Wierzchowiska, Kawęczyn, Trawniki, Dorohucza, Oleśniki, Biskupice, Częstoborowice i Wygnanowice. To w tych rejonach można spodziewać się największej ilości patroli. Służbę będą pełnić nie tylko umundurowani funkcjonariusze, ale również policjanci po cywilnemu aby łatwiej wyeliminować osoby dopuszczające się łamania prawa.

W akcję włączają się wszystkie jednostki policji, w tym policjanci z powiatu świdnickiego. Głównym zdaniem dla mundurowych będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa na głównych ciągach komunikacyjnych oraz w rejonie cmentarzy. Policjanci będą też przeciwdziałać przestępstwom pospolitym w rejonie prowadzonych uroczystości religijnych, w rejonach kolejowych i autobusowych węzłów komunikacyjnych oraz w rejonach mieszkalnych zagrożonych z uwagi na pozostawione mienie bez dozoru.

Wzorem lat ubiegłych policjanci poza wymienionymi wyżej czynnościami będą zdecydowanie reagować na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez kierujących, sprawdzać stan techniczny pojazdów, prowadzić kontrole prędkości, informować podróżnych o utrudnieniach w ruchu oraz czuwać nad bezpieczeństwem pieszych.

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button