AKTUALNOŚCI

Maraton o życie świdnickich krwiodawców

Honorowi krwiodawcy z klubu im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki przy PZL-Świdnik kierują się zasadą, która mówi, że krew nie ma granic, wyłączności ani ceny. To dar humanitarny i bezinteresowny. Już w najbliższych dniach organizują kolejny maraton oddawania krwi, by ratować potrzebujących.

-Zwracamy się z apelem do mieszkańców Świdnika i okolic, młodzieży, a w szczególności pracowników PZL-Świdnik, o liczne uczestnictwo w kolejnych akcjach oddawania krwi i rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego. W najbliższych dniach będzie taka okazja – namawia Andrzej Słotwiński, Prezes Klubu HDK-PCK im. Bł.Ks. Jerzego Popiełuszki przy ” PZL-Świdnik” S.A. – Okres przedświąteczny to wiele wyjazdów, duży ruch na drogach i wiele wypadków i nieszczęść. Potrzebna jest krew. Nie pozwólmy aby jej zabrakło – dodaje.

Kiedy i gdzie można oddać krew?

reklama reklama

8 listopada w „PZL-Świdnik” w godz.: 8.00 do 12.00

14 listopada w I LO/Broniewskiego/ i Zespół Szkół /C.K Norwida/ w godz.: 8.30 do 13.00

17 listopada przy Urzędzie Gminy w Mełgwi w godz: 8.30 do 13.00

19 listopada w PCEZ w godz.: 8.30 do 13.00

Do każdej akcji należy zgłaszać się z dokumentem tożsamości. Może to być dowód osobisty lub prawo jazdy. Należy także pamiętać, by dzień przed oddawaniem krwi nie spożywać alkoholu, a w dniu oddawania spożyć lekkie śniadanie.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button