AKTUALNOŚCI

„Widziałem mężczyznę, który od pasa w górę był nagi, a obok niego leżało palące się ubranie.”

Tuż po godzinie 10.30 dyżurny powiatowej komendy policji otrzymał zawiadomienie o samopodpaleniu się mężczyzny pod świdnickim sądem rejonowym na ul. Wyszyńskiego. Mężczyzną, który dokonał samopodpalenia okazał się być 49-letni mieszkaniec gm. Wólka.

Widziałem mężczyznę, który od pasa w górę był nagi, a obok niego leżało palące się ubranie.” – tak sprawę relacjonuje nam świadek czwartkowej sytuacji, który poinformował naszą redakcję o samopodpaleniu

zdj. nadesłane przez czytelnika

Na miejsce zdarzenia jako pierwsza przybyła zawiadomiona przez mieszkańców Świdnika policja. To właśnie policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Chwilę później na miejsce przybyła karetka pogotowia.

reklama reklama

Jak informuje rzecznik prasowa KPP w Świdniku Elwira Domaradzka: „49 latek dokonał samopodpalenia poprzez oblanie się łatwopalną substancją, którą podpalił. Ogniem zajęła się odzież mężczyzny, którą po chwili z siebie ściągnął. Przybyli na miejsce policjanci ugasili płonące ubrania.

Mężczyznę z miejsca zdarzenia zabrało pogotowie. Obrażenia jakie odniósł nie zagrażają jego życiu. Nie znane są również motywy jakimi się kierował dokonując samopodpalenia. Wiadomo jedynie, że w trakcie całego zdarzenia nic nie wykrzykiwał. Teraz wszelkimi wyjaśnieniami okoliczności zdarzenia i powodami samopodpalenia zajmie się prokuratura.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze samopodpalenie do jakiego doszło w Świdniku. W marcu 2013 roku do takiej sytuacji doszło z kolei na placu Konstytucji 3-go Maja. Wtedy na oczach swoich rodziców podpalił się 22-letni mieszkaniec Krzesimowa.

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button