AKTUALNOŚCI

Świętujemy niepodległość!

W poniedziałek 11 listopada roku będziemy uroczyście obchodzić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W całym powiecie świdnickim przygotowano uroczyste obchody, marsze, biegi i wydarzenia.

Trawniki

Świętowanie rozpoczyna się już 8 listopada. W GOK-u o godz. 10.00 odbędzie się IV Gminny Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. 11 listopada mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w uroczystych Mszach Świętych w intencji Ojczyzny, połączonych z bogatą częścią artystyczną. Zobaczcie dokładny program obchodów.

reklama reklama

Piaski

W Piaskach najmłodsi mieszkańcy zaprezentują inscenizację „Dziękuję, Polsko” w Miejskim Centrum Kultury. Po uroczystej Mszy Św. przewidziano przemarsz pocztów sztandarowych i złożenie kwiatów pod pomnikami: Ofiar II Wojny Światowej, Ostatniego Partyzanta Rzeczpospolitej Polskiej i Konstytucji 3 Maja.

Rybczewice

ZSO w Rybczewicach zaprasza już dziś na Wieczornicę pt. „W drodze do wolności”, na godz. 16.30. W programie: m.in. wystawy, przedstawienia i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

Punktem kulminacyjnym obchodów Święta Niepodległości w gminie będzie uroczysta Msza Święta 11 listopada w kościele parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Częstoborowicach z udziałem delegacji pocztów sztandarowych z terenu gminy.

Mełgiew

W tym roku obchody związane z Narodowym Świętem Niepodległości rozpoczną się tradycyjnie Mszą Św. o 9:30 w Kościele Parafialnym pw. Św. Wita w Mełgwi, z oprawą muzyczną Gminnej Orkiestry Dętej. Akademię okolicznościową przedstawią uczniowie szkoły podstawowej w Mełgwi. Następnie uroczystość przeniesie się na teren cmentarza, gdzie złożone zostaną kwiaty pod Murem Pamięci.

reklama reklama

Świdnik

Główne uroczystości z udziałem władz państwowych i miejskich, odbędą się w poniedziałek, na placu Konstytucji 3 Maja. Świdniczanie wspólnie zaśpiewają hymn państwowy i złożą kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

11 listopada odbędzie się również XVII edycja Biegów Niepodległości. Uczestnicy zostaną podzieleni na 15 kategorii. Zapisać można się w dniu imprezy, w biurze zawodów na placu w centrum miasta w godzinach 10.30-15.30. Również w poniedziałek, w hali sportowej I LO odbędzie się XVIII Turniej Niepodległości w Futsalu o Puchar Burmistrza Świdnika.

Program obchodów:

10 listopada

godz. 11.00 XX Przegląd Piosenki Patriotycznej – część 1: grupy przedszkolne (sala widowiskowa MOK)

godz. 13.00 XX Przegląd Piosenki Patriotycznej – część 2: grupy szkolne (sala widowiskowa MOK)

11 listopada

godz. 9.00 Uroczystości oficjalne z udziałem władz państwowych i miejskich (plac Konstytucji 3 maja)

godz. 9.00 XVIII Turniej Niepodległości w Futsalu o Puchar Burmistrza Świdnika (hala sportowa I LO)

godz. 10.00 Msza święta (parafia pw. NMP Matki Kościoła)

godz. 12.00 XVII Uliczne Biegi Niepodległości (plac Konstytucji 3 Maja)

godz. 16.30 Koncert „Dla Ciebie, Polsko” (SDK, sala widowiskowa)

godz. 19.00 Koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego (sala kameralna MOK)

17 listopada

godz. 17.00 Koncert chóru „Arion” oraz występ Zespołu Tańca ludowego „Leszczyniacy” (sala kameralna MOK)

Reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button