AKTUALNOŚCI

Port Lotniczy Lublin: nowy wiceprezes zarządu

Rada nadzorcza Portu Lotniczego Lublin SA powołała nowego wiceprezesa zarządu. Został nim Adam Klinert, zajmując dotychczasowe stanowisko Włodzimierza Wysockiego, byłego zastępcy prezydenta Lublina. Wysocki pełnił obowiązki wiceprezesa Portu od listopada 2016 r. Przedtem, od roku 2008 zasiadał w radzie nadzorczej lotniska, zaś w latach 2007-2012 był zastępcą prezydenta Lublina, a od 2015 r. był wiceprezesem Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Nowy wiceprezes PLL jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, ukończył również studia podyplomowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego na kierunku zarządzanie w administracji publicznej.

Od 2010 r. jest blisko związany z branżą lotniczą. W latach 2010-2015 był wiceprezesem zarządu ds. prawnych i finansowych Portu Lotniczego Radom SA, a w latach 2015-2017 i 2019 doradcą zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Wcześniej pracował w branży transportowej (PKP Cargo), energetycznej (PGE Energia Odnawialna, PGE Energia Jądrowa 1, Elektrownie Górnej Odry), nieruchomościowej (BGK Nieruchomości) oraz bankowej (Bank Gospodarstwa Krajowego).

Reklama

reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button