AKTUALNOŚCI

Bądź szlachetny, pomóż potrzebującym.

Rozpoczęła się ogólnopolska akcja „Szlachetna Paczka”. To już 19 edycja. W tym roku przygotowane przez darczyńców paczki trafią do rodzin z 648 rejonów w całym kraju. Pomóc można rodzinom również z naszego powiatu.

Akcja „Szlachetna Paczka” rozpoczęła się 16 listopada. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej inicjatywy: „Pierwsze historie potrzebujących trafiły na stronę www.szlachetnapaczka.pl w sobotę o godzinie 8:00. Mimo tak wczesnej pory, wystarczyła godzina, by darczyńcy wybrali prawie 1000 rodzin! Do bazy wciąż trafiają nowe, poruszające historie – każdego dnia wolontariusze Szlachetnej Paczki odbywają około 1000 spotkań z rodzinami z całej Polski.”

Pomóc można również rodzinom z naszego powiatu. Co trzeba jednak zrobić? Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, poznać potrzeby i marzenia wybranej rodziny oraz wspólnie z przyjaciółmi czy bliskimi przygotować paczkę. Na swoich darczyńców ze Świdnika i okolic czeka obecnie jeszcze 7 rodzin. Ich historię można znaleźć dokładnie pod tym linkiem: https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/lista-rodzin/57

reklama reklama

Paczki potrzebującym rodzinom zostaną wręczone przez wolontariuszy podczas Weekendu Cudów czyli w dniach 7-8 grudnia. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych. Zachęcamy do udziału w tej szlachetnej inicjatywie!

Reklama

Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button