AKTUALNOŚCI

Rozkład jazdy kontra rzeczywistość

-Te autobusy nie przyjeżdżają. Czekałam ostatnio 40 minut i nikt nie przyjechał. Nie ma podanego żadnego numeru telefonu do przewoźnika – mówi mieszkanka Nowego Krępca, która zaznacza, że rozkład jazdy komunikacji powiatowej jest niejasny.

Od października funkcjonują nowe połączenia autobusowe, dofinansowane z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych otrzymały 3 linie:

Linia L1 – Świdnik – Kawęczyn – Piaski

reklama reklama

Linia L2 – Świdnik – Krępiec – Mełgiew – Dominów

Linia L3 – Świdnik-Mełgiew-Piaski

Połączenia obsługiwane są obecnie przez dwóch przewoźników, firmy: „Fremiks” oraz „Ibiza – Trans”.

Właśnie do realizacji ostatniego połączenia – linii nr 3 zastrzeżenia ma nasza czytelniczka. Autobus według rozkładu zatrzymuje się w Krępcu, Nowym Krępcu, Jackowie, Mełgwi, Podzamczu, Nowinach, Józefowie, Emilianowie, Kolonii Kębłów oraz w Piaskach. Dlaczego inaczej jest w rzeczywistości?

-Cieszyłam się, że będę miała łatwiejszy dojazd do pracy, ale nie dość, że bus nie przyjeżdża do Nowego Krępca, to nie ma warunków, by na niego czekać. Jest po prostu niebezpiecznie, bo ulica jest wąska i chyba trzeba stać w rowie – skarży się nasza czytelniczka i dodaje, że podany na przystanku rozkład jest niejasny.

Z informacji jakie posiadamy można stwierdzić, że głównym powodem takiej sytuacji, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu, były prace budowlane i zamknięty dojazd do Świdnika od strony ul. Krępieckiej. Przewoźnik ze względu na utrudnienia wybrał inną trasę, o czym niepoinformowani zostali podróżujący.

W przypadku wątpliwości co do rozkładu należy kontaktować się z organizatorem: Komunikacja powiatowa: tel. (81) 468 70 32, pokój 4, e-mail: komunikacja.transport@powiatswidnik.pl strona www

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button