AKTUALNOŚCI

Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści

Policjanci ze świdnickiej komendy rozmawiali dziś z seniorami na temat zagrożeń. Podczas spotkania zwrócono uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz oszustwa, na które narażeni są najczęściej seniorzy. W ramach podziękowania policjanci otrzymali 100, własnoręcznie wykonanych przez seniorów, kwiatów na 100-lecie powstania Policji Państwowej.

Spotkanie odbyło się w Centrum Usług Socjalnych w Świdniku przy ul. Wyszyńskiego 5. Podczas spotkania policjanci edukowali seniorów jak ustrzec się przed oszustami, którzy często osoby starsze i samotne wybierają jako swoje ofiary. Przypomnieli metody jakie najczęściej stosują oszuści, w tym m.in. „na wnuczka”, „pracownika socjalnego”, policjanta”. Przybliżono też rolę dzielnicowego oraz zaprezentowano działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Nie zabrakło również informacji na temat problematyki bezpieczeństwa osób starszych jako uczestników ruchu drogowego. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach.

Policjanci na spotkanie zaprosili również Rzecznika Praw Konsumenckich w Świdniku, który przybliżył m.in. schemat działania pokazów, na których sprzedawane są garnki, pościel oraz przedmioty medyczne. Zasygnalizował na co zwrócić uwagę i jak wystrzegać się konsekwencji z tytułu zawarcia umowy i jak od niej odstąpić i gdzie zwrócić się o pomoc.

Na zakończenie spotkania seniorzy na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Świdniku podinsp. Sławomira Kwiatkowskiego złożyli podziękowania za spotkanie oraz wręczyli własnoręcznie wykonane kwiaty. Policjanci przekazali uczestnikom elementy odblaskowe oraz materiały informacyjne i ulotki.

Reklama
reklama reklama
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button