AKTUALNOŚCI

Oszuści wzięli na celownik mieszkańców województwa lubelskiego. Policja apeluje o zachowanie ostrożności!

Tylko wczoraj w powiecie puławskim policja otrzymała informację o ponad 30 próbach wyłudzeń pieniędzy przez telefon. Niestety oszuści zadziałali skutecznie i doszło do przekazania pieniędzy. Policja apeluje: ostrzegajmy swoich bliskich, znajomych, sąsiadów – szczególnie osoby starsze przed takimi praktykami oszustów. Sprawcy kontaktują się telefonicznie, a następnie przedstawiają nieprawdziwą historię, w której pokrzywdzonym jest osoba im bliska i proszą o przekazanie pieniędzy w umówionym miejscu.

Sprawcy oszustw telefonują najczęściej na numery stacjonarne i podszywając się pod osobę z rodziny proszą o pilne wsparcie finansowe, spowodowane nagłym wydarzeniem, np. wypadkiem drogowym, aresztem. Bywa także, że przedstawiają się jako prokuratorzy lub policjanci, którzy rozpracowują szajkę oszustów. Osoby, które telefonują najczęściej proszą o dochowanie tajemnicy. Nigdy nie odbierają pieniędzy osobiście, proszą o przekazanie ich swojemu „znajomemu”, który w istocie też jest oszustem. Z kolei pieniądze przekazane na konto, natychmiast są przez nich wypłacane na drugim końcu kraju. Wykorzystując dobroduszność, uprzejmość, ufność i łatwowierność, bez skrupułów okradają ludzi z oszczędności.

Aby nie stać się ofiarą oszustów policja apeluje:

  • O OSTROŻNOŚĆ I ROZSĄDEK W KONTAKTACH Z OSOBAMI OBCYMI, KTÓRE MOGĄ PODAWAĆ SIĘ ZA KREWNYCH, POLICJANTÓW LUB PRZEDSTAWICIELI RÓŻNYCH INSTYTUCJI.
  • BY NIGDY NIE PRZEKAZYWAĆ ŻADNYCH PIENIĘDZY OSOBOM, KTÓRYCH NIE ZNAMY ZANIM NIE SPRAWDZIMY I NIE POTWIERDZIMY, ŻE NASI ZNAJOMI CZY KREWNI ICH FAKTYCZNIE POTRZEBUJĄ !!
  • W przypadku zetknięcia się z próbami dokonania tego typu oszustw ZAWSZE NALEŻY ZGŁOSIĆ TO POLICJI.

Ważna informacja – obecnie na terenie Polski obowiązuje jeden numer alarmowy – 112 !

        Apel ten przekażmy swoim bliskim, rodzicom, krewnym, sąsiadom.

źródło: KPP w Świdniku

Reklama
reklama reklama
Tagi
Pokaż więcej

Powiązane

Back to top button
Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
Reklama